AJAX ZAVIDAO EUROPSKE RANE: / Kopljanici već proslavili naslov prvaka, a matematički još mogu ostati bez njega

12.5.2019.
17:02

Za razliku od Premier lige ona nizozemska, čini se, riješena je u pretposljednjem kolu. Ajax je na svom terenu s 4:1 nadigrao Utrecht, dok je PSV izgubio kod AZ Alkmaara s 0:1 i sada samo čudo može ostaviti Ajax bez titule. No u Amsterdamu su je već danas proslavili.

Najbolja je to moguća vijest za Kopljanike u ovom tjednu u kojemu su na surov način ostali bez finala Lige prvaka, no čini se da će im se barem nešto od toga vratiti u domaćem prvenstvu.

Nakon pet godina

Ipak, nije danas baš tako dobro krenulo u Amsterdamu jer su gosti poveli već u prvoj minuti, no do kraja prvog dijela Huntelaar i Van de Beek okrenuli su rezultat, a Tadić je u 75. i 80. sve odlučio.

Uoči posljednjih 90 minuta Ajax ima tri boda više od PSV-a koji ima 15 pogodaka lošiju gol-razliku koja bi odlučivala u slučaju istog brojeg bodova.

A kako se to neće dogoditi, možemo konstatirati da je Ajax nakon pet godina čekanja opet prvak svoje zemlje.