šok na maksimiru / Ništa od Lige prvaka: Aalborg vratio Dinamu duplo

Bila je to klasična Dinamova europska utakmica u kojoj je hrvatski prvak na svom stadionu prosuo sve dobro urađeno u prvom dvoboju. Dinamo je protiv Aalborga propustio veliki broj prilika, a na drugoj strani junak dvoboja bio je dvostruki strijelac Anders Jacobsen.

6.8.2014.
20:11

Nogometaši Dinama i ove sezone neće igrati u Ligi prvaka nakon što su u uzvratu 3. pretkola poraženi u Zagrebu od danskog prvaka Aalborga s 2-0. U prvoj utakmici u Danskoj Dinamo je slavio s 1-0, no Aalborg je prošao dalje s ukupnih 2-1.

Bila je to klasična Dinamova europska utakmica u kojoj je hrvatski prvak na svom stadionu prosuo sve dobro urađeno u prvom dvoboju. Dinamo je protiv Aalborga propustio veliki broj prilika, a na drugoj strani junak dvoboja bio je dvostruki strijelac Anders Jacobsen koji je pogodio u 36. i 85. minuti za pobjedu. Dinamu ipak ostaje nada za jesen u Europi jer će igrati u 4. pretkolu Europske lige, a protivnika u dvoboju za plasman u skupinu tog natjecanja saznat će nakon ždrijeba u petak.

Dinamo je dominirao u prvom dijelu, u kojem su prilike propustili Brozović i Machado, a Danci su poveli iz svoje prve ozbiljnije akcije na utakmici. Igrači Aalborga su odigrali klasičan protunapad nakon kojeg Jacobsenu nije bilo teško pogoditi Dinamovu mrežu.

Drugo poluvrijeme započelo je velikom prilikom Petersena u 51. minuti, a devet minuta kasnije opasni udarac Čopa brani danski vratar Larsen. Machado je u 63. minuti pucao iskosa s desetak metara pored vrata, a reviju promašaja igrača Dinama nastavio je Soudani pet minuta kasnije. Te promašaje je umalo kaznio u 70. minuti strijelac Jacobsen, čiji je udarac iz blizine prohujao malo pokraj vrata Eduarda. Nakon akcije Čopa u 84. minuti Pjaca je bio sam ispred Larsena, a veliku šansu upropastio je lošim šutom. Kazna je stigla u odmah, Danci su odigrali novi protunapad, a junak dvoboja Jacobsen je iskosa s desetak metara iznenadio Eduarda za vodstvo gostiju od 2-0 i kraj nada Dinama za plasman u Ligu prvaka.

Pred 5000 gledatelja na stadionu Maksimir sudio je Aranovskij iz Ukrajine.

90' +4' Kraj utakmice i pobjeda Aalborga 0:2!

90' +1' Žuti karton Anders Jacobsen

90' Igra se četiri minute sudačke nadoknade

85' GOL!! Jacobsen dovodi Aalborg u vodstvo 0:2. Oštar udarac, precizna lopta po sredini gola. Lakoćom su Helenius i Jacobsen izigrali Pivarića i Ademija, Jacobsen je ušao u 16 metara i zakucao loptu u mrežu Eduarda.

84' Čop prošao, dodao Pjacu koji šalje loptu pored gola. Čista prilika opet promašena!

82' Pinto dobro primio loptu, prilika za centaršut, no Larsen hvata loptu

80' Soudani odapeo s 20-ak metara, no večeras nema preciznosti. Još jednom ništa.

76' Još jedan pokušaj modrih koji Larsen brani. Pjaca našao samog Brozovića izvan 16 metara, no ništa od gola

73' Žuti karton dobiva Kasper Risgard

69' Jacobsen mogao dotući europske ambicije Dinama i još jednom promašuje s desetak metara

68' Neobjašnjivo nečuvana dva igrača i Jacobsen je mogao po drugi puta presuditi Dinamu dok je pucao u bliži kut

67' Ovaj puta Soudani nije uspio na savršenu loptu koju je dobio na glavu šest metara od gola. Pivarić mu dodao i lopta ide desno pored gola.

65' Izmjena! Antolić izlazi, Pjaca ulazi

64' Dinamo bolji po svim elementima igre, modrima se bliži zamjena

62' Machado još jednom promašuje!! Ovo mu je bila najbolja mogućnost da Dinamo izjednači.

61' Izmjena! Ozlijeđeni Splavis izlazi, ulazi Helenius

59' Odlični Larsen brani sjajnu priliku Čopa na rubu 16-erca. Dobra povratna lopta ga je stigla, no ništa od gola.

57' Izmjena! Izlazi Mathias Wichmann, ulazi Thomas Enevoldsen

55' Machado treći put upućuje udarac prema vratima, no Larsen još jednom spremno dočekuje loptu

53' Dinamo agresivniji i čvršći na sredini terena. Soudani željan igre i pokušava riješiti situacije i pogrešne reakcije igrača

50' Dobra prilika za Dance, Petersen bio u sjajnoj prilici i srećom po Dinamo - promašio

49' Dobro ubacivanje Danaca na pet metara, no Šimunović izbacuje loptu

48' Otvaraju se Brozović i Machado. Lopta u ruke Larsenu nakon Ademijevog pokušaja

46' Troje igrača u dobroj poziciji, no ništa od akcije. Dinamo opet agresivno krenuo.

45' Kraj poluvremena, vodstvo za Aalborg 0:1.

43' Ništa opasno za Larsena nakon što je Soudani pucao s 50-ak metara

39' Šimunić izbacio loptu. Problemi u obrani. Zadnja linija malo problematična.

36' GOL!! Opasna kontra i zalutali metak ide u okvir gola. Anders Jacobsen zabija za 1:0. Pinto potpuno ispao na desnoj strani, a Thomsen je s te strane našao Jacobsena koji je bio potpuno sam i lako je zabio gol.

24' Soudani opet pokušava odraditi akciju - šalje loptu Čopu na drugoj stativi, no Petersen izbija loptu. Dinamo se i dalje odlično drži.

23' Larsen skida pogodak Machada koji je pucao ravno u gol

22' Ademi zaprijetio iz daljine, no lopta ide desno od gola

21' Navijači na sjeveru imaju koreografiju povodom obljetnice Oluje

21' Machado ima dobre kombinacije, dodaje Soudaniju koji daje Čopu i šalje loptu u prazan prostor

18' Soudani imao odličan prodor po lijevoj strani, ali ga je Kristonsen blokirao

13' Najbolja prilika za Dinamo, Brozović pucao sa 17 metara i promašio

9' Pinto još jednom probio desnu stranu, ali nije bio najbolji centaršut. Na drugoj strani dočekao Pivarić koji ju je vratio sa 16 metara, ali Larsen je loptu pokupio

7' Dinamo nameće igru, zasad se drže pritisak nad danskim igračima

1' Odmah je krenuo i prvi udarac Machada s 20-ak metara prema vratima Aalborga, ali neuspješno

1' Počela je utakmica s malom izmjenom od zadnje utakmice. Modri startaju sa Šimunićem umjesto s iskusnim Argentincem Sigalijem

Večeras u 20:45 sati Dinamo igra uzvratnu utakmicu trećeg pretkola Lige prvaka protiv Aalborga, a Modri su na Maksimir iz Danske donijeli prednost od 1:0.

Iako se svi slažu da Dinamo još uvijek nije pokazao pravu igru i da igrači trenera Zorana Mamića mogu i moraju bolje činjenica je da u tri europska susreta Dinamo nije primio niti jedan pogodak, a da je ukupno pet puta tresao protivničke mreže.

: Larsen, Kristensen, Petersen, Mathiasen, Thelander, Wurtz, Wichmann, Risgard, Thomsen, Jacobsen, Spalvis

: Eduardo, Ivo Pinto, Šimunović, Šimunić, Pivarić, Ademi, Machado, Brozović, Soudani, Antolić, Čop