švicarcima prvi bodovi / Nijemci ponovno kiksali, Ronaldo srušio Dansku

Prekid utakmice Srbija- Albanija u Beogradu, remi svjetskih prvaka Nijemaca kod kuće protiv Irske, te domaći poraz Grka protiv Sjevernih Iraca obilježili su večer kvalifikacija za EURO.

15.10.2014.
7:40
AP Images

Potpuni kaos nastao je u ponedjeljak na utakmici između Srbije i Albanije u Beogradu u 44. minuti. Sve ja započelo nakon što su srpski i albanski nogometaši navalili na leteći objekt iznad terena na kojem je bila albanska zastava, nakon čega je u teren uletjelo nekoliko navijača koji su izazvali opću tučnjavu. Engleski sudac Martin Atkinskon odlučio je prekinuti dvoboj, a prema najnovijim informacijama taj dvoboj uopće neće biti nastavljen.

Nijemci su u Gelsenkirhenu odigrali samo 1-1 protiv Irske, a nakon poraza u Poljskoj to je nova pljuska svjetskim prvacima. Nijemci su poveli pogotkom Kroosa u 71. minuti, a Irce je od poraza spasio John Oshea u 94. minuti. Nakon tri odigrane utakmice Njemačka je tek četvrta u skupini s četiri boda.

Portugal je slavio u Kopenhagenu protiv Danske s 1-0, a jedini pogodak polučio je CristianoRonaldo doslovce u posljednjim sekundama dvoboja, u petoj minuti sudačke nadoknade.

Poljaci i Škoti su podijelili bodove u Varšavi (2-2), a gosti su mogli doći i do pobjede jer su do 76. minute vodili s 2-1. Poljake je od poraza spasio Milik. Gruzija je s lakih 3-0 slavila kod Gibraltara koji još čeka prvi pogodak u povijesti u službenim utakmicama.

Nogometaši Švicarske došli su do prvih bodova u skupini E pobjedom kod San Marina od 4-0.

U skupini F slavili su gosti. Sjeverna Irska je iznenadila u Pireju Grčku s 2-0 pa Grci nakon trećeg kola imaju svega jedan bod i dva domaća poraza. Rumunjska je pogocima Stancua slavila u Helsinkiju protiv Finske, dok je Mađarska s 1-0 odnijela bodove s Farskih Otoka.