očito igranje rukom / Nigerija pokradena? Pogledajte spornu situaciju u šesnaestercu Gaučosa, sudac nije reagirao ni nakon VAR-a!

Pobjeda Argentine nad Nigerijom 2:1, kojom su izborili drugi krug, ostaje pod velikom sjenom jedne sudačke odluke

27.6.2018.
8:07

Hrvatska nogometna reprezentacija s maksimalnim učinkom u skupini D putuje u osminu finala Svjetskog prvenstva.

Dalić je na teren protiv Islanda poslao praktički rezervnu momčad i unatoč tome upisao i treću pobjedu na prvenstvu i u četvrtfinalu čeka Dansku.

Prolaz je, unatoč vrlo lošoj igri, izborila i Argentina. Nakon teškog udarca u 2. kolu protiv Hrvatske, Argentina je protiv Nigerije morala ići na sve i ništa. Na kraju su uspjeli pobijediti 2:1, no pobjeda ostaje pod velikom sjenom jedne dvojbene sudačke procjene.

VEZANE VIJESTI:

>>Maradona opet divljao: Pokazivao srednji prst kada je Argentina zabila za prolazak

>>VIDEO Drama u Rusiji: Maradona završio u bolnici, jedva je do kraja odgledao utakmicu

Igrala se 75. minuta, rezultat je bio 1:1, a u dvoboju Ighala i Roja u argentinskom kaznenom prostoru argentinski je branič igrao rukom. Turski sudac Cakir nije pokazao na bijelu točku, no na kraju je na savjet pomoćnika otišao zatražiti video provjeru.

Iako se na snimci jasno vidjelo kako je lopta pogodila Roja u glavu, a zatim mu se odbila u podlakticu, Cakir je procijenio da nema kaznenog udarca.

Desetak minuta kasnije Argentina je zabila gol za 2:1 što je značilo da je Nigerija ispala sa Svjetskog prvenstva.