SAM PROTIV SVIH / Neymar briljirao za Santos

Mladi brazilski napadač i član Santosa Neymar postigao je četiri zgoditka te još dva koja su bila poništena u pojedi 4:1 protiv Atletica Paranaensea.

30.10.2011.
15:32

Napadač brazilskog prvoligaša Santosa 19-godišnji Neymar zabio je četiri gola i još dva koja su mu poništena u pobjedi od 4-1 nad Atletico Paranaenseem.

Mladi je Brazilac načeo mrežu protivnika u drugoj minuti susreta brazilskog prvenstva golom iz kaznenog udarca koji je dosuđen zbog prekršaja na njemu. Neymar je poslije toga smjestio loptu u mrežu protivničkog vratara još dva puta prije poluvremena, ali su oba pogotka poništena zbog zaleđa. Kod drugog spornog pogotka sudac ga je najprije priznao, ali ga je onda nakon savjetovanja s linijskim sucem i zbog prosvjeda Paranaensea ipak poništio.

Joffre Guerron je izjednačio šest minuta nakon početka drugog poluvremena, međutim Santos je tada poveo nakon što je Neymar izveo kazneni udarac koji je dosuđen zbog prekršaja na Eduu Draceni.

Dvije minute kasnije zabio je svoj treći gol, a svoj četvrti pogodak postigao je u 70. minuti susreta.