PO PRVI PUT U POVIJESTI / NBA: Rekordna večer u Oklahoma Cityju

Prvi put u povijesti NBA dva su suigrača zabila najmanje 40 koševa u dvije utakmice u istoj sezoni. Radi se o Durantu (40) i Westbrooku (45) iz Oklahome koji su briljirali protiv Minnesote, a sličan su učinak imali i protiv Denvera prije 30-ak dana.

24.3.2012.
12:36
PIXSELL

U Oklahoma Cityju postavljen je novi rekord kada su dva igrača domaćeg Thundera Russell Westbrook sa 45 i Kevin Durant sa 40 koševa ostvarili zajednički učinak od 95 pogodaka za pobjedu nad Minnesota Timberwolvesima od 149-140 nakon dva produžetka te tako preživjeli nalet Kevina Lovea koji je u porazu svoje momčadi zabio 51 koš.

To je prvi put u povijesti NBA da su dva suigrača zabila najmanje 40 koševa u dvije utakmice u istoj sezoni. Westbrook i Durant su gotovo jednak učinak imali protiv Denvera 19. veljače. Westbrook je sinoć također upisao šest asistencija i dvije ukradene lopte, a Durant 17 skokova, pet asistencija i tri ukradene lopte.

Kod Thundera je James Harden ubacio 25 koševa uz šest skokova i šest asistencija. Za Lovea je sinoćnjih 51 koš najbolji rezultat u karijeri, a uz to je upisao i 14 skokova. Love je bio prijetnja Thunderu cijelu večer. Imao je pomoć od J.J. Bareae koji je zabio 25 koševa i 14 asistencija. Anthony Tolliver je dodao 23 koša.

Utakmica je bila puna preokreta. OKC je vodio u 13 navrata, Wolvesi u sedam. Thunder je ispustio vodstvo od pet koševa 1:41 minutu prije kraja regularnog dijela utakmice. Međutim, Durant je pogodio tricu 3.6 sekunde prije kraja, a onda je Love također pogodio tricu preko Westbrooka za prvi produžetak. Westbrookovih devet koševa u drugom produžetku pokazali su se odlučujućim, dok je Thunder nadigrao Minnesotu 20-11 u tom zadnjem dijelu utakmice.

Oklahoma City sada ima 11 pobjeda zaredom protiv Minnesote. Zadnji put kada su dva suigrača zabili 40+ koševa na jednoj utakmici prije ove sezone bilo je 18. veljače 1996. kada je to uspjelo Michaelu Jordanu (44) i Scottieju Pippenu (40). Zadnji put kada je OKC ubacio 149 koševa bilo je 6. travnja 2008. u pobjedi od 151-147 nakon dva produžetka nad Denverom. Sinoćnjih 140 koševa je najveći rezultat za Minnesotu ove sezone.

Elton Brand je zabio 20 koševa, predvodeći šest igrača Philadelphia 76ers-a s dvoznamenkastim učinkom u pobjedi od 99-86 nad Boston Celticsima. Lou Williams je dodao 19 koševa, Jrue Holiday 15, a Andre Iguodala 14. Nakon sporog početka kada su gubili deset koševa, Sixersi su se oporavili i došli na 27-21.

Paul Pierce i Kevin Garnett su zabili svaki 20 koševa za Celtics. Brandon Bass je "ubacio" 18, ali su Celticsi (25-22) ipak doživjeli prekid serije od dvije pobjede.

Sixers su preokrenuli razliku od šest koševa na poluvremenu u vodstvo od 14 koševa u trećoj četvrtini. Philadelphia je nadigrala Celticse 37-17 u tom dijelu utakmice zadržavši taj zalet do kraja utakmice.