NAKON DERBIJA: / Torcida skandirala treneru: 'Buriću, odlazi', Armada uzvratila: 'Buriću ostani'

Rijeka je ostvarila uvjerljivu pobjedu u Jadranskom derbiju na Poljudu

1.12.2019.
19:52
Ivo Cagalj/PIXSELL

Nogometaši Rijeke su u derbiju 17. kola Prve HNL kao gosti na Poljudu svladali Hajduk sa 4-0 (1-0). Dvoboj na Poljudu obilježile su neiskorištene prilike domaćina, dok su gosti znalački koristili sve ponuđene im šanse.

OVAJ ŠAMAR ĆE SPLIĆANI DUGO PAMTITI, U JADRANSKOM DERBIJU HAJDUK - RIJEKA 0: /

4; Bijeli uporno pokušavali dati gol pa doživjeli pravi potop

Nakon utakmice navijačka skupina Hajduka Torcida tražila je odlazak trenera Bijelih Damira Burića i skandirala mu je "Buriću, odlazi!", a navijačka skupina Rijeke Armada, dobro raspoložena nakon pobjede uzvratila je s "Buriću, ostani".

Nakon početnog pritiska Hajduk je najbliže vodstvu bio u 21. minuti kada su u istoj akciji i Eduok i Jradi pogodili vratnicu suparničkog gola. Rijeka je do prednosti stigla u završnici prvog poluvremena kada je nakon ubacivanja Andrijaševića s desnog krila Čolak pucao s ruba kaznenog prostora, njegov udarac Ljubić je kratko odbio, a najbrži je bio Acosty te taj odbijanac proslijedio u mrežu.

Rijeka treća

U nastavku utakmice Hajduk je imao terensku dominaciju i nekoliko izglednih prilika no nije uspio poravnati da bi u samoj završnici Rijeka postigla tri gola kojima je stigla do visoke pobjede. U 82. minuti Raspopović je presjekao nonšalantno odigravanje glavom Hamze, sjurio se prema vratima Hajduka i preciznim udarcem sa 16 metara pogodio za 2-0. Pet minuta potom Gorgon je okrunio odličnu kombinaciju Andrijaševića i Čolaka da bi u sudačkoj nadoknadi Halilović iznenadio neopreznog Ljubića za konačnih 0-4.

Ovom pobjedom Rijeka je stigla na treće mjesto sa 28 bodova, koliko ima i četvrta Lokomotiva, dok je Hajduk drugi sa 31 bodom. Na vrhu je Dinamo sa 38 bodova.