Prekinuta tradicija / Nakon 14 godina zaslužena pobjeda Atletica na Bernabeu

Na Santiago Bernabeu je odigran velik iderbi sedmog kola Primere. Atletico Madrid je potvrdio fantastičnu formu te zadržali korak s Barcelonom pobjedivši Real Madrid 1:0.

29.9.2013.
12:14
nph / Alterphotos/NordPhoto/PIXSELL

Luka Modrić i Gareth Bale nisu bili u prvoj postavi, a u 11. minuti gol vrijedan tri boda i velikog slavlja gostiju zabio je Diego Costa. Koke je fantastično ubacio u prostor za napadača Atletica koji je rutinirano zabio pokraj Diega Lopeza.

Nakon pola sata igre, moglo je biti i 2:0, ali je Tiago Mendes pucao glavom preko gola.

Lopez je u posljednji trenutak spasio svoju momčad kad je Diego Godin pucao glavom preko kornera, a Lopez je u posljednji tren na gol liniji obranio pokušaj.

Još jedan zicer u 60. minuti je mogao ostvariti Costa, no vratar Reala je uspješno obranio.

Real je imao priliku kad je suđen slobodni udarac na 18 metara, ali je Cristiano Ronaldo slabo pucao te je lopta otišla visoko preko gola.

Modrić je još jednom pokušao, a novu priliku Atletico je imao u 81. minuti kad se Lopezu zatresla greda gola.