Srpski tabloidi i ostali mediji ovih se dana bave veličanstvenom i pobjedničkom vojno-redarstvenom akcijom Oluja. Hrvati su jučer obilježili Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja, te 25. obljetnicu jedne od najsjajnijih vojnih akcija u hrvatskoj povijesti, u kojoj je oslobođeno oko 11 tisuća četvornih kilometara okupiranog područja od srpskog agresora, a oslobađanje hrvatskog kraljevskog grada Knina bilo je kruna akcije...
Olujom je ugašen srpski mit o nepobjedivosti i njihova zloglasna ideja o Velikoj Srbiji i pripajanju tuđeg teritorija, a od novog genocida spašen Bihać i bihaćka enklava, koja na svu sreću nije doživjela sudbinu Srebrenice.
84 sata za slobodu Hrvata
U NAJVEĆOJ TAJNOSTI: Srpski trener zamaskiran posjetio Vukovar
Za samo 84 sata hrvatske vojne i redarstvene snage, u kojima je bilo ukupno oko 200 tisuća ljudi, oslobodile su malo manje od 10.500 četvornih kilometara, odnosno gotovo petinu države, što je utjecalo na završetak rata u BiH te mirnu reintegraciju Podunavlja u ustavno-pravni poredak Hrvatske.
Srbe i dan danas jako boli ta akcija kojoj stalno, svake godine u ovo doba uporno guraju predznak zločinačke koja je, prema njima, za cilj imala rastjerivanje i protjerivanje srpskog stanovništva iz Hrvatske.
Tog 5. kolovoza u Srbiji je dan žalosti, a srpski tabloidi bave se sa svojim sportašima koji imaju ikakve veze s Hrvatskom, pa objavljuju tekstove o njihovu "protjerivanju".
Pa je tabloid Kurir tako donio tekst o Siniši Mihajloviću pod nazivom: "Oprostio drugu što mu je zapalio dom u Borovu i pucao u sliku: Miha maskiran otišao u rodno mjesto poslije Oluje i zaplakao".
U tekstu Kurira, u kojem ima pogrešan navod poput "Oluje u Borovu selu" (Podunavlje je vraćeno mirnom reintegracijom u ustavnopravni poredak Republike Hrvatske), stoji:
'Život ga nije mazio, počevši od 1991. godine, kada je pred vihorom rata napustio Borovo Selo'
"Proslavljeni srpski nogometaš Siniša Mihajlović u životu je nailazio na prepreke koje bi svakog čovjeka slomile, ali ne i njega. Rođeni borac nije se nikada predavao, a kako 'jako grize' u životu pokazao je i kada mu je otkrivena leukemija u srpnju prošle godine. Za manje od godinu dana, Miha je snagom volje i vjerom u svoj borbeni duh savladao opasnog protivnika. Život ga nije mazio, počevši od 1991. godine, kada je pred vihorom rata napustio Borovo Selo, koje je četiri godine kasnije pogodila hrvatsko-vojna policijska akcija Oluja. U svoju kuću se vratio tek 25 godina kasnije kada je, kamufliran kapom i naočalama, došao vidjeti gdje je odrastao i proveo djetinjstvo. Tu odluku donio je u prosincu 2015. godine, nakon što je tri noći zaredom sanjao rodno mjesto. U društvu brata Dražena i kuma, također proslavljenog nogometaša, Miroslava Tanjge posjetio je svoju kuću, kao i školu i teren na kome je napravio prve igračke korake".
O tome je Kurir pisao prije pet godina, a sad opet tekst izvadio iz naftalina. Navodno je Mihajlović na vratima svoje rodne kuće koju je posjetio u prosincu 2015. i zaplakao...
"Siniša je u Vukovar stigao u ponedjeljak u popodnevnim satima. Gotovo ga nitko nije prepoznao jer je na glavi imao kapu i naočale. Prvo je posjetio rodnu kuću, a poslije toga je otišao u osnovnu školu koju je pohađao. Bilo je jako emotivno. Jedva se suzdržavao da ne zaplače kad je sjeo u klupu u kojoj je proveo školske dane. Nakon toga, otišao je na stadion lokalnog kluba Borovo, gdje je prvi put zaigrao nogomet", kazao je za Kurir izvor blizak Mihajloviću, koji navodi kako se Mihajlović u Vukovaru zadržao cijeli dan", stoji u prginalnom tekstu Kurira o Mihajlovićevoj posjeti Borovu Selu napisanom prije pet godina uz dolje priložene fotografije...
Trener izraženog nacionalnog naboja
Vrijedi istaknuti kako je Mihajlović poznat kao osoba izraženog srpskog nacionalnog naboja, pa je tako 2012. godine škotski Herald objavio veliki tekst pod naslovom "Siniša Mihajlović: povijest nasilja", u kojem je čitatelje upoznao sa životom i karijerom bivšeg izbornika Srbije čija je karijera, prema njihovu pisanju, bila obilježena incidentima na travnjaku i izvan njega.
Uz to, Herald je naveo kako je Mihajlović bio kriv za rasističko ponašanje i kako je javno podržao čovjeka osuđenog za ratne zločine, a iz reprezentacije je izbacio Adema Ljajića jer dotični nije pjevao srpsku himnu. Bilo je još medija koji su secirali Mihajlovićevu nacionalističku prošlost, među njima i srpskih poput Politike, a Mihajlović ne skriva svoje desničarske stavove već ih ističe. Mihajlović je za reprezentaciju Srbije nastupio 63 puta.