Stadion u Maksimiru je tema sportske javnosti već nekoliko desetljeća, a jasno je kao dan da ljubiteljima hrvatskog nogometa nikako ne leži stadion hrvatskog prvaka. Uoči svake utakmice naših klubova u Europi vas imamo priliku upoznati s raznim i najimpresivnijim nogometnim zdanjima koja su po mnogo čemu nekoliko svjetlosnih godina ispred Dinamovog stadiona.
Talijane čeka pravo ruglo: Pogledajte kako izgleda maksimirska ruševina od 100 milijuna eura
Odlučili smo malo okrenuti priču pa hajmo se malo našaliti u ova teška vremena i prošetati se kroz "maksimirsku tvrđavu". Sve te predivne nogometne atrakcije koje su sasvim normalne stvari za klubove Dinamovog renomea možemo samo sanjati, no unatoč toj činjenici Modri se već desetljećima sramote, a njihovi navijači moraju biti na stadionu koji je više nalik na gradilište - pomaka nema.
Žalosno je kako se divimo i gledamo kako drugi mogu, a svjedočimo ruglu,praznim pričama i obećanjima od kojih nema ništa. Primjerice osvrnimo se na stadion kojeg ima Salzburg, protivnik Modrih u ligi prvaka ima natkriven stadion i spojene tribine koje su odmah uz travnjak, a izgradnja je koštala "skromnih" 45 milijuna eura. Zašto smo upotrijebili taj izraz? Istina, to nisu bezvezne cifre, ali kada uzmemo u obzir kako je Maksimir kroz svoju povijest konstantno obnavljan iako to nije imalo nikakvog smisla.
Dinamo je za obnovu stadiona sveukupno potrošio 100 milijuna eura, a za taj novac mogao si je priuštiti ne jedan, već dva stadiona kakav ima austrijski prvak. Stadion uopće nije siguran za gledatelje, istok nije u funkciji, jug je pred urušavanjem, a drži ga jedna dodatna metalna konstrukcija. Na kraju krajeva, cijene koje navijači moraju plaćati za takve usluge su urnebesno velike, a legenda kaže da, kad bude oblačno, navijači ni ne vide što se događa na terenu...
Stadion Maksimir otvoren je 5. svibnja 1912. godine, a star je velikih 110 godina - koliko to samo apsurdno zvuči kad kažemo da je Dinamo osnovan samo godinu dana ranije? Hoće li biti nešto u budućnosti oko stadiona, teško je reći, problem i dalje stvara Grad Zagreb koji ne želi samo tako pustiti iznimno vrijedno zemljište klubu, a nadamo se ipak da će se nešto poduzeti i izgraditi stadion kakav zaslužuje klub, ali i reprezentacija.
2. Stadion Maksimir (24 851 - prije potresa 35 123) - Nominalno najveći stadion u Hrvatskoj nakon velikog potresa koji je prije par godina pogodio Zagreb prinudno je smanjio kapacitet zbog ruševnog stanja istočne tribine. Samim tim dom GNK Dinama prepustio je tron u kategoriji nogometnih arena s najvećim kapacitetom splitskom Poljudu.