Slavlje u Zelini / Na pragu senzacije: Hajduk kod drugoligaša izvukao remi

Nakon pvog poluvremena, u kojem su dominirali, zabili jedini gol te pogodili gredu, Splićani su u nastavku četvrtfinalnog dvoboja Kupa protiv Zeline sasvim potonuli te na kraju izborili 1:1. Prolaz u polufinale tražit će na Poljudu.

27.11.2012.
15:52
Pixsell

Bio je to obračun trećih momčadi u svojim ligama - Hajduk je trenutačno treći u Prvoj HNL, a Zelina u 2. HNL, no na samom terenu nije se vidjela razlika u nogometnim razredima.

Splićani su, doduše, prvo poluvrijeme četvrtfinalnog dvoboja Kupa u Zelini odigrali na razini prvoligaša - nanizali su nekoliko vrhunskih prilika za pogodak, zabili jednom (Avdija Vršajević u 29. minuti), te uzdrmali gredu (Mijo Caktaš u 23. minuti), no svoju dominaciju nisu znali pretočiti u izrazitije vodstvo.

Pred tri tisuće gledatelja domaćini su se probudili u nastavku susreta, pritisnuli Hajduk na njegovu polovicu terena, a do izjednačenja su došli u 56. minuti kada je Josip Fuček iz slobodnog udarca pogodio za konačnih 1:1.

Zelina je tako došla do najvećeg ostvarenja u klupskoj povijesti. Ne samo da je ušla u četvrtfinale Kupa, već je u prvom susret izborila remi protiv 'majstora s mora'.

Uzvrat se na Poljudu igra 12. prosinca u 17 sati, a drugoligaši iz Zeline nisu bez izgleda.