RUTINA U TIRASPOLU / 'Modri' osigurali mirnu europsku jesen

Brojne prilike koje je Dinamo propustio u prvoj utakmici prije tjedan dana u Zagrebu, kada su "modri" tek pred kraj susreta uspjeli zabiti za 1-0, večeras su obilno nadoknađene. Dinamo je praktično izborio prolaz nakon samo 27. minuta utakmice.

7.8.2013.
21:08
Igor Kralj/PIXSELL

Nogometaši zagrebačkog Dinama plasirali su se u posljednje pretkolo Lige prvaka nakon što su u obje utakmice 3. pretkola slavili protiv moldavskog Šerifa. I dok je prije tjedan dana u prvoj utakmici Dinamo pobijedio 1-0, večeras je u uzvratnom susretu u Tiraspolu slavio sa 3-0, a strijelci za Dinamo bili su Fernandes (10), Soudani (27) i Čop (61).

"Modri" su poveli u 10. minuti, a strijelac je bio Fernandes, koji je sa 18 metara preciznim udarcem pogodio mrežu Šerifa. Već u 27. minuti Dinamo je vodio 2-0. Na lijevom boku su kombinirali Pivarić i Čop, a potom je Pivarić ubacio za Soudanija, koji je lakoćom zabio.

Imao je Dinamo još dvije stopostotne prilike u prvom poluvremenu, u 9. minuti Soudani, a u 13. Husejinović.

Konačnih 3-0 Dinamo je postavio u 61. minuti iz kontranapada, kojeg je sam završio Duje Čop.

Imao je i Šerif dvije prilike u drugom dijelu, u 55. je prekratak bio Ricardinho, a u 67. minuti promašio je Luvannor.

Nakon što je jučer Maribor izbacio ciparski APOEL, Dinamo bi trebao biti nositelj u posljednjem pretkolu, a to znači da su mu mogući protivnici Maribor, bugarski Ludogorec, kazahstanski Šahtar, bečka Austrija, ili varšavska Legija. Ždijeb je u petak u Nyonu. Dinamo je ovom pobjedom osigurao europsku jesen jer u slučaju ispadanja u pretkolu Lige prvaka ide izravno u Europsku ligu.