MLADI VATRENI POBJEDOM OTVORILI KVALIFIKACIJE ZA EURO: / Hrvatska slomila Dansku u gostima

U drugom kolu Hrvatska igra s Engleskom

21.3.2019.
17:16
Luka Stanzl/PIXSELL

Hrvatska U-17 pobijedila je Dansku (3-2) na otvaranju turnira Skupine 3 Elitnog kola kvalifikacija za Europsko prvenstvo u Silkeborgu. Mladi Vatreni poveli su u drugoj minuti preko Jurčeca, a da bi ubrzo Groznica povećao prednost. Nakon toga autogol je postigao Džankić te se s 2-1 otišlo na odmor.

Promašen penal

Na početku drugog dijela Gvardiol je dao novi gol za Hrvatsku, a Carstensenje un 68. minuti zabio za konačnih 3:2. U sudačkoj je nadoknadi Sučić imao i priliku s bijele točke, ali je vratar obranio njegov pokušaj.

U drugoj utakmici prvog kola sastaju se Engleska i Švicarska, a u drugom kolu Hrvatska igra s Engleskom. Taj je dvoboj na rasporedu 24. ožujka u 13:00, također u Silkeborgu.

U-17: HRVATSKA - DANSKA 3:2 (2:1) Kvalifikacije za EP, Elitno kolo, Skupina 3.

Strijelci: 1:0 - Jurčec (2'), 2:0 - Groznica (10'), 2:1 - Džankić (16' - ag), 3:1 - Gvardiol (48'), 3:2 - Carstensen (68')

Hrvatska: Kovačević, Braut, Gvardiol, Škaričić, Biuk (68' Pavlović), Sučić, Vasilj, Jurčec (85' Klarić), Džankić (69' Brekalo), Groznica (85' Branšteter), Galić (68' Duvnjak). Izbornik: T. Rukavina.