DESETI GOL SEZONE / Mandžukić opet briljirao za 'Vukove'

Jedan od najboljih igrača utakmice Wolfsburg-HSV bio je hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić koji je postigao vodeći gol za domaćine u 46. minuti.

24.3.2012.
14:03
PIXSELL

U prvom susretu 27. kola njemačkog nogometnog prvenstva Wolfsburg je pobijedio HSV 2:1, a jedan od najboljih igrača utakmice bio je hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić koji je postigao vodeći gol za domaćine u 46. minuti.

Marcus Berg je izjednačio praktički u idućem napadu, a pobjedu Wolfsburgu donio je u 75. minuti Marcel Schafer nakon pogreške vratara Jaroslava Drobnyja. Bio je to Mandžukićev deseti gol ove sezone u prvenstvu uz šest asistencija i uvjerljivo je najefikasniji igrač 'vukova'.  Za HSV je Mladen Petrić igrao cijeli susret, dok je Ivo Iličević igrao do 80. minute.

Na ljestvici vodi Borussia Dortmund s 59 bodova, Bayern je drugi s pet bodova manje, dok Borussia Moenchengladbach na trećem mjestu ima 51 bod. Wolfsburg je osmi, dok HSV zauzima 14. poziciju.