29. KOLO PREMIER LIGE / Manchester United zasjeo na vrh

"Crveni vragovi" slavili su 1:0 kod Wolvesa. Eduardo je upisao asistenciju u 3:1 pobjedi Arsenala nad Burnleyjem, a Bolton je došao do bodova spasa pobjedom 2:1 kod West Hama.

6.3.2010.
18:01

Pobjedom 1:0 kod Wolvesa, Manchester United preuzeo je vrh Premier lige s dva boda prednosti nad Chelseajem koji ima utakmicu manje. Strijelac jedinog pogotka bio je Paul Scholes u 73. minuti.

Hrvatski nogometni reprezentativac Eduardo Alves da Silva sudjelovao je u 3:1 pobjedi Arsenala protiv Burnleya u 29. kolu engleskog prvenstva asistencijom za Aršavina koji je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade postavio konačan rezultat.

Eduardo je u igru ušao u 74. minuti umjesto Nicklasa Bendtnera.

Arsenal je poveo preko Fabregasa (34), na 1:1 izjednačio je Nugent (50), a novo vodstvo domaćima donio je Walcott (60).

Ovom pobjedom "topnici" su se bodovno izjednačili na vrhu ljestvice s Chelseajem, ali s utakmicom više. Treći Manchester United ima bod manje.

U drugoj utakmici subotnjeg programa Bolton Wanderersi su kao gosti sa 2:1 svladali West Ham United te s tri boda pobjegli iz zone ispadanja, a Ivan Klasnić ostao je svih 90 minuta na klupi "skitnica".