VRAGOVI OPRALI BLUZE / Manchester potopio Chelsea

U velikom derbiju 21. kola engleskog Premiershipa nogometaši Manchester Uniteda slavili su s uvjerljivih 3-0 protiv Chelseaja na Old Traffordu.

12.1.2009.
16:25

Manchester je bio puno bolja momčad tijekom cijele utakmice, a pogotovo se momčadi Alexa Fergusona otvorilo u drugom poluvremenu kada su "crveni vragovi" potpuno deklasirali "plave bluze".

Prvi gol na utakmici pao je u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena, a strijelac je bio Nemanja Vidić. S desne strane ubacio je Ryan Giggs, loptu je glavom proslijedio Dimitar Berbatov, a na drugoj vratnici je natrčao Vidić i glavom od travnjaka savladao Petra Čecha. Zanimljivo je da je nepunih tridesetak sekundi prije Vidićevog gola Manchesteru poništen gol Ronalda jer sudac nije dao znak za izvođenje kornera.

Na početku nastavka Chelsea je pritisnuo, ali bez pravih prilika, dok je Manchester igrao na kontre. Jedna polukontra urodila je golom u 63. minuti. S lijeve strane Cristiano Ronaldo je proigrao Patricea Evru, ovaj je precizno ubacio na rub peterca, a tamo je Wayne Rooney bio spretniji od Ashleyja Colea i poentirao s ruba peterca. Bio je to njegov peti prvenstveni gol ove sezone.

Konačan rezultat postavio je Dimitar Berbatov svojim četvrtim prvenstvenim golom u 87. minuti. Iz slobodnog udarca s lijeve strane ubacio je Ronaldo na prvu vratnicu, a Berbatov je iz neposredne blizine savladao nemoćnog Čecha.

Skraćene snimke subotnjih utakmica 21. kola Premiershipa možete pogledati na posebnoj stranici našeg portala.