KAŽNJEN ZBOG "PREDUGOG" JEZIKA / Magath mora platiti 10.000 eura

Disciplinska komisija Njemačkog saveza (DFB) kaznila je Wolfsburgovog trenera Felixa Magatha zbog neprimjerenog ponašanja na utakmici protiv Stuttgarta prošlog tjedna u 14. kolu Bundeslige.

30.11.2008.
11:22

Wolfsburg je nakon prvog poluvremena tog dvoboja gubio s 1-0, a Magath je glavnog krivca za loš rezultat nakon 45 minuta očito pronašao u sucu Helmutu Fleischeru, kojem je odlučio pokazati zube.

"Magathov ton i izbor riječi nije bio korektan", objasnio je sudac odluku da bivšeg Bayernovog trenera pošalje na tribine u nastavku.

Jasno da je takav razvoj događaja za posljedicu imao i vijećanje Disciplinske komisije DFB-a, koja je Magatha ipak odlučila kazniti samo novčano, s 10.000 eura.

Zanimljivo da je Wolfsburgu puno bolje krenulo nakon što je sudac poslao Magatha u gledalište pa su s četiri pogotka u nastavku na kraju slavili uvjerljivu pobjedu 4-1.