VRAĆA SE LJUBO / Ljubičić u četvrtfinalu Monte Carla

U meču koji je trajao sat i 21 minutu Ivan Ljubičiću pobjedio je 3. kolu petog nositelja Čeha Tomaša Berdycha sa 6-4, 6-2.

14.4.2011.
12:28

Ivan Ljubičić plasirao se u četvrtfinale jakog ATP turnira na zemljanim terenima Monte Carla, pobijedivši u 3. kolu petog nositelja Čeha Tomaša Berdycha sa 6-4, 6-2.

U meču koji je trajao sat i 21 minutu bilo je malo prilika za "break", s tim da je Berdych imao samo jednu i nije ju uspio iskoristiti. Ljubo je, pak, od četiri prilike za obrat tri puta bio uspješan.

U sljedećem kolu čeka ga pobjednik dvoboja između Rafaela Nadala i Richarda Gasqueta, a to vjerojatno znači da će mu protivnik biti prvi igrač svijeta. Ljubičić ima protiv Nadala 2 pobjede i 5 poraza. Posljednji međusobni dvoboj pripao je Ljubičiću, prošle godine u polufinalu Indian Wellsa, no hrvatski tenisač izbubio je od Nadala sve mečeve na zemljanoj podlozi.