WIMBLEDON BEZ HRVATA / Ljubičić izgubio od Murrayja

Hrvatski tenisač Ivan Ljubičić nije se uspio plasirati u 4. kolo Wimbledona, bolji od njega je u susretu 3. kola bio domaći igrač i četvrti nositelj, Britanac Andy Murray sa 6-4, 46-, 6-1, 7-6 nakon dva sata i 56 minuta igre.

25.6.2011.
8:56

Susret Ljubičića i Murraya bio je iznimno kvalitetan o čemu svjedoči i to da je Murray imao 51 winner i samo neprisiljenih grešaka, dok je Ljubičić imao 42 winnera i 21 pogrešku.

Odmah na početku drugog seta Ljubičić je oduzeo servis Murrayu, te je ovaj put tu prednost održao do kraja te dionice igre.

U trećem setu Murray je igrao vrhunski tenis, te mu se Ljubičić nije uspio suprotstaviti. Škot je dva puta oduzimao servis našem igraču i stigao do nedostižne prednosti od 5-0.

Ljubičić je plasmanom u 3. kolo Wimbledona izjednačio svoj najbolji rezultat u All England Clubu u karijeri. U 3. je kolu igrao još 2006. i 2007. godine.

Ispadanjem Ljubičića Hrvatska je ostala bez predstavnika u pojedinačnoj konkurenciji u Wimbledonu ove godine.