NA KORAK DO ČETVRTFINALA / 'Leteći' Capar donio veliki bod mini Vatrenima

U nedjelju se sastaju sastaju Španjolska i Češka, a Hrvatska bi u slučaju prolaska u četvrtfinale igrala s momčadi iz C skupine u kojoj su u prvoj utakmici Slovenci senzacionalno pobijedili Talijane.

31.1.2014.
20:30
Uefa / Sportsfile

ANTWERPEN - U utakmici 2. kola skupine D Europskog prvenstva u futsalu Hrvatska je u belgijskom Antwerpenu odigrala 3-3 (2-1) s Češkom, a izjednačujući pogodak koji Hrvatsku praktički vodi u četvrtfinale postigao je opet MatijaCapar kao "leteći vratar" minutu i 40 sekundi prije kraja utakmice.

Hrvatska je do same završnice gubila od Čeha, a poraz bi značio i ispadanje, no Capar je ponovio podvig protiv Španjolske, kada je također ušao umjesto vratara i zabio za izjednačenje 3-3. Hrvatska sada ima dva remija i samo bi je remi Čeha i Španjolaca s rezultatom većim od 3-3 izbacio iz četvrtfinala, no malo je vjerojatno da Česi mogu napraviti podvig protiv četverostrukih uzastopnih prvaka Europe, kao što je to učinila Hrvatska u srijedu.

Dvoboj su bolje otvorili Česi i poveli u 9. minuti preko Novotnog, da bi u 14. minuti Franko Jelovčić izjednačio na dodavanje DarijaMarinovića, koji je u 16. minuti iz kontre doveo naše u vodstvo 2-1. No, izabranici MateStankovića su loše zaigrali u drugom dijelu, nakon pogreške našeg vratara IveJukićaMareš je već u 28. sekundi drugog dijela izjednačio, a u 24. minuti je Belej doveo Čehe u vodstvo od 3-2. Hrvatska je opasno "visila", Jukić je pet i pol minuta prije kraja obranio penal Seidleru, da bi pet minuta prije kraja Capar ušao umjesto vratara Jukića i s igračem više spasio naše poraza i ispadanje, te praktički donio četvrtfinale.