ZUBAC I ŠARIĆ - ZA PAMĆENJE: / Nezaustavljivi Hrvati briljirali, Šibenčanin i Čitlučanin pokazali Amerima kako se igra košarka

Ivica Zubac i Dario Šarić briljirali u NBA ligi

31.3.2021.
7:57

Dva hrvatska košarkaša igrala su noćas po hrvatskom vremenu za svoje NBA klubove i oba su pružila fantastične predstave. Najbolji hrvatski centar Ivica Zubac je sa svojim LA Clippersima protiv Orlanda u Staples Centeru doživio poraz 103:96 a Čitlučanin je bio drugi najbolji igrač svoje momčadi.

NBA NAVIJAČI U TRANSU ZBOG POTEZA IVICE ZUBCA: /

Pogledajte kako je Hrvat uništio jednog od najboljih košarkaša današnjice

Zubac ostvario deseti double-double učinak u sezoni

Utakmicu počeo u petorci i za 36 minuta igre ostvario double-double učinak od 14 poena i 13 skokova. Šut iz igre imao je 7-10 uz dvije izgubljene lopte. Bila je ovo 10 utakmica za Zupca u kojoj je ostvario double-double učinak (drugi u posljednjih 4 utakmice) i trenutno je na prosjeku od 8.6 poena, 7.2 skoka i 1.1 asistenciju.

Samo pogledajte ovo zakucavanje pored dvojice suparničkih košarkaša.

Kao i ovu sjajnu akciju koja je završila alley - oopom prema Zupcu koji je moćno zakucao.

Kawhi Leonard za poraženu momčad ubacio je 28 poena uz 5 asistencija i skokova. Što se tiče Orlando Magica, Chuma Okeke zabio je 18 poena uz 4 skoka. Otto Porter Jr., igrač s klupe, dodao je 13 poena uz 4 asistencije i 7 skokova. Ovim porazom, Clippersi su prekinuli pobjednički niz od 6 susreta. Zanimljivo, ali Magic u utakmici nije vodio sve do posljednje četvrtine u kojoj su gosti s Floride napravili seriju 17-3.

Šarić za 18 minuta ubacio 20 poena

I Dario Šarić bio je raspoložen za igru. Šibenčanin je u pobjedi svojih Sunsa u svojoj dvorani protiv Atlante 117:110, za svega 18 minuta igre što mu je prosjek ove sezone, ubacio odličnih 20 poena uz 5 skokova i dva dodavanja, uz šut iz igre 7-8, za tricu 3-3, slobodna je gađao 3-4. Bila mu je ovo druga najefikasnija utakmica u poenima ove sezone, nakon one protiv Lakersa 3 ožujka u Staples Centeru u kojoj je prvake počastio s 21 poenom u pobjedi 114:104.

Phoenix je pobijedio šestu od posljednjih 7 susreta i treću uzastopnu na svom parketu, dok su Hawksi doživjeli i peti uzastopni poraz. DevinBooker zabio je 21 za Sunse, dok je Jae Crowder dodao 19, od toga je tricu gađao 5-8. Srpski šuter Bogdan Bogdanović bio je najefikasniji u redovima Hawksa s 22 poena, 6 asistencija, 4 skokova i 4 ukradene lopte.

Denver pobijedio vodeću momčad Istoka

Vrijednu domaću pobjedu ostvario je Denver svladavši vodeću momčad Istočne konferencije Philadelphia 76erse sa 104:95. Nuggetsi su razbili Sixerse u prvoj četvrtini s 44:22 i do kraja dvoboja održavali prednost ne dopustivši gostima da se približe na manje od šest koševa.

Jamal Murray je postigao 30 koševa za pobjednike, Michael Porter Jr. je ubacio 27 uz 12 skokova, a Nikola Jokić je završio s 21 poenom i 10 skokova. Igrajući i dalje bez ozlijeđenog Joela Embiida Philadelphia je doživjela drugi uzastopni poraz. Tyrese Maxey je s 13 koševa bio najbolji strijelac gostiju, Tobias Harris je ubacio 12, a Ben Simmons 11 poena.

Charlotte Hornetsi bolji od Wizardsa

Charlotte Hornetsi su slavili sa 114:104 na gostovanju u Washingtonu i tako uspješno započeli seriju od šest gostovanja. Terry Rozier je za pobjednike ubacio 27 koševa, a Gordon Hayward je dodao 26. Devonte' Graham je ubacio 17 poena, a veliki doprinos s klupe dao je Cody Zeller sa 16 koševa i 13 skokova.

Drugu večer zaredom Russell Westbrook je završio s 'triple-double' učinkom postigavši 22 koša, uz 15 asistencija i 15 skokova. RuiHachimura je s 30 koševa bio najbolji strijelac Wizardsa koji su bili bez svog prvog topnikaBradleyja Beala.

NBA rezultati, 30.3. Phoenix - Atlanta 117-110 (Dario Šarić 17:53 min, 20 k, šut 7/8, 5 s, 2 a, 1 il) LA Clippers - Orlando 96-103 (Ivica Zubac 35:39 min, 14 k, šut 7/10, 13 s, 2 il) Washington - Charlotte 104-114 Denver - Philadelphia 104-95