Tomić 11 skokova / Žižićev double-double učinak u pobjedi Darušafake, Tomićeva Barcelona opet izgubila

Košarkaška Euroliga polako se dijeli na osam momčadi koje prolaze dalje i osam onih koji ispadaju. Žižićeva Darušafaka je jedno mjesto iza crte, a Tomićeva Barcelona je tek na 12. mjestu

10.2.2017.
23:03

Bivši igrač Cibone zabio je 14 koševa uz 10 skokova za 28 minuta provedenih na parketu. Najefikasniji igrač u domaćim redovima bio je Will Clyburn sa 20 koševa, dok je Brad Wanamaker dodao 12 koševa i 11 skokova. Kod gostiju najefikasniji su bili Bogdan Bogdanović sa 18, te Ekpe Udoh i Bobby Dixon sa po 14 koševa.

Darušafaka je ovom pobjedom prekinula niz od tri uzastopna poraza, te ostala u utrci za plasman u doigravanje. Trenutačno je na devetom mjestu sa po 11 pobjeda i poraza koliko ima i Anadolu Efes na osmom mjestu, posljednjem koje vodi u play-off. Fener ima skor 14-8 i drži četvrtu poziciju.

Do bodova je stigao i Olympiakos koji je na svom terenu pobijedio Žalgiris 73-64. Grci su tek u posljednjoj četvrtini slomili Žalgiris za 16. pobjedu ove sezone, dok je Žalgiris upisao 13. poraz.

Najefikasniji igrači u pobjedničkim redovima bili su Georgios Printezis sa 17 koševa, Matt Lojeski sa 12 i Vassilis Spanoulis sa 11 koševa. Kod gostiju najefikasniji su bili Lukas Lekavicius sa 11 i Paulius Jankunas sa 10 koševa.

Barcelona je kod kuće izgubila od Galatasaraya 62-69. Ante Tomić je za Barcu igrao 28 minuta postigavši šest koševa uz 11 skokova.

Na ljestvici vodi Real Madrid (17-5) ispred CSKA i Olympiakosa (16-6).