Zagreb u Areni izbjegao novu katastrofu!

Pred četiri i pol tisuće gledatelja u zagrebačkoj Areni košarkaši Zagreba poraženi su u drugom kolu Eurolige. Bolji je, očekivano, bio grčki Panathinaikos rezultatom 62:81.

26.10.2011.
23:04

Katastrofa je mogla biti i puno veća, na poluvrijeme su gosti otišli s vodstvom 45:22, i u nastavku krenuli povećavati razliku. Po četvrtinama je bilo 14:24, 8:21, 11:16 i 29:20. U zadnjoj su dionici tako Androićevi dečki ubacili gotovo koliko i u prve tri, no ponajviše zahvaljujući njegovu kumu Željku Obradoviću koji je svoje najjače pulene tada odmarao. Najviše su za Mrave ubacili May koji je postigao 25 koševa te 15 Mulaomerović. Nakon dvije utakmice u debitantskoj sezoni u Euroligi Zagreb je na omjeru 0:2.

Košarkašice Gospić CO-a pretrpjele su drugi poraz u 3. kolu C skupine Eurolige košarkašica. Izgubile su na svom parketu od Košica s 91:76.

Gostujuće košarkašice su se u trećoj četvrtini odlijepile na prednost 60:47 i tada se činilo da su pred pobjedom. Ipak, hrvatske prvakinje se nisu predale i serijom 9-0 su se približile na četiri koša zaostatka, a nedugo potom su smanjile i na samo dva koša razlike. U zadnjem periodu su Gospićanke dva puta bile na minus 4, ali više od toga nisu uspjele učiniti.

Julie McBride prdvodila je ekipu Gospića s 22 poena, 5 skokova i 4 asistencije. Jednako je u gostujućem sastavu ubacila Miljana Bojović, uz po 4 skoka i asistencije, te pet osvojenih lopti.