Zagreb u Areni doživio novu blamažu!

Košarkaški Zagreba doživjeli su još jedan rezultatski krah na parketu. U dvoboju trećeg kola B-skupine Eurolige u Zagrebu ih je deklasirao CSKA pobijedivši 89:47.

3.11.2011.
2:05

Ruska supermomčad predvođena Andrejem Kiriljenkom bila je za nijansu manje nemilosrdna od Cedevite prije samo četiri dana. Zagrebački je rival hrvatske prvake u subotu ostavio na -46 (97:51).

I u srijedu je u Areni sve bilo jasno od početka. Prvu je četvrtinu CSKA dobio 22:13, dok je na poluvremenu bilo 45:24. Predatorski raspoloženi gosti nisu prestajali podebljavati svoju prednost sve do kraja utakmice. Zagreb je na kraju zamrznut na -42.

Pobjedničku je momčad predvodio Kirilenko s 14 koševa, sedam skokova i tri blokade, dok su premoć pod koševima pojačali Nenad Krstić (15k, 6s, 2bl) i Andrej Voroncevič (12k, 6s, 2bl). U redovima domaće momčadi, koja je ukupno primila čak devet blokada te izgubila 18 lopti, Krunoslav Simon ubacio je 15 koševa uz pet skokova, a Mario Kasun 14 koševa uz devet skokova.

Dario Šarić (17) odigrao je gotovo punih 20 minuta. Ubacio je tri poena (1-6 šut iz igre) uz pet skokova.