Zagreb razbio Cedevitu na njezinom parketu!

U prvoj finalnoj utakmici doigravanja za košarkaškog prvaka Hrvatske, Zagreb CO pobijedio je Cedevitu u Sutinskim vrelima i došao do vodstva od 1-0 u seriji.

28.5.2011.
23:42

Prvak Hrvatskog košarkaškog prvenstva postat će onaj tko prvi dođe do tri pobjede. Prvu utakmicu dobili su košarkaši Zagreb CO pobijedivši Cedevitu na gostovanju u Sutinskim Vrelima 73:58.

Nakon prve četvrtine u koji je utakmica bila u egalu, Zagreb je predvođen sjajnim Žorićem u obrani potpuno blokirao napade domaćih. Mravi su tako do na poluvrijeme otišli s 15 koševa prednosti.

U nastavku trener Cedevite Aco Petrović pokušao je nekim izmjenama vratiti svoju momčad u igru, ali odlična obrana Zagreba bila je neprobojna. Razlika se povećavala i gosti su do kraja utakmice rutinski došli do slavlja.

Najbolji igrač na terenu bio je Luka Žorić s 18 koševa i 12 skokova, Ante Mašić nadodao je 16 koševa i 14 puta je bio najviši u skoku. Kod Cedevite po 15 poena ubacili su Baždarić i Edwards.

Druga utakmica na raspredu je u Trnskom.