Zagreb ponovno pokazao nemoć u Europi!

Zagreb CO izgubio je i četvrtu uzastopnu utakmicu u Euroligi. Ovog puta Mravi su pali na gostovanju u Malagi kod Unicaje 85:99 (41:49).

10.11.2011.
0:48

Kako su otvorili utakmicu, činilo se da će se Mravi osladiti prvom euroligaškom pobjedom. Koševima Kasuna i Maya zagrebaši su poveli u uvodnim minutama 9:0, a tu su prednost održavali do kraja prve četvrtine, koja je završila vodstvom Zagrepčana 27:19.

Štoviše, 54 sekunde prije kraja, mravi su nakon polaganja Krune Simona vodili 27:16, što je ujedno bila i najveća prednost (uz 25:14). No, onda je uslijedila crna rupa Androićevog sastava. Računajući zadnjih 54 sekunde te prvih 4:44 minute druge četvrtine, zagrebaši su bez koša bili ukupno 5:38 minuta! Za to vrijeme, Unicaja je zabila 17 koševa u nizu i došla u vodstvo 33:27.

Veliki niz domaćeg sastava s crte slobodnih bacanja prekinuo je Josh Heytvelt, no momčad iz Malage do kraja poluvremena je čak i povećala prednost te se na odmor otišlo s rezultatom 49:41 za Unicaju.

Nastavak je počeo obećavajuće za Mrave, u dva navrata spustili su razliku na -4 (53:49, 55:51), no španjolska momčad nakon toga ponovo ulazi u seriju i s 10:0 dolazi do nedostižnih +14. Na kraju treće četvrtine su imali 16 koševa prednosti, a ona se 3:50 minuta do kraja utakmice popela na čak +21 (90:69), nakon zakucavanja našeg Hrvoja Perića. Ipak, Zagreb je do kraja uspio smanjiti na pristojnijih 14 koševa zaostatka (99:85).

Najbolji u redovima mrava bio je Mario Kasun koji je u nepunih 29 minuta postigao 23 koša (šut za dva poena 9/16, 5/5 slobodna bacanja) te tome dodao i sedam skokova. Kod Unicaje je najefikasniji bio bivši zagrebaš Luka Žorić koji je ubacio 14 koševa (šut za dva 7/11) u 22 i pol minute. Hrvoje Perić dodao je šest koševa i šest skokova za 20 minuta.

Euroliga, 4. kolo:skupina A:Cantu – Olympiacos 64-63 Basket Bilbao – Fenerbahçe 70-73 Redoslijed: 1. Cantu 3-1, 2. Caja Laboral 3-0 (-1), 3. Fenerbahçe 2-2, 4. Basket Bilbao 1-3, 5. Olympiacos 1-3, 6. Nancy 1-2 (-1) skupina B:Unicaja – Zagreb 99-85 Redoslijed: 1. Unicaja 3-1, 2. CSKA 3-0 (-1), 3. Panathinaikos 3-0 (-1), 4. Brose Baskets 1-2 (-1), 5. Zagreb 0-4, 6. Žalgiris 0-3 (-1) skupina D: Union Olimpija – Galatasaray 70-79 Asseco Prokom – UNIKS Kazan 68-72 Redoslijed: 1. Barcelona 3-0 (-1), 2. Montepaschi 3-0 (-1), 3. Galatasaray 2-2, 4. UNIKS Kazan 1-3, 5. Union Olimpija 1-3, 6. Asecco Prokom 0-4