LUDNICA NA GRIPAMA / Zadar u sjajnoj atmosferi slomio Cibonu i osvojio Kup: Luka Božić ušao u povijest

Prvi je to 'triple double' u povijesti finala Kupa Krešimira Ćosića. Imao je Božić 27 koševa uz 10 asistencija i 10 skokova

17.2.2024.
22:20
Ivana Ivanovic/PIXSELL

Zadar je u finalu Kupa Krešimira Ćosića odigranom u splitskim Gripama svladao Cibonu 80:68 (38:27) te tako osvojio deveti naslov pobjednika u ovom natjecanju čime se izjednačio s Cibonom na prvom mjestu. Bio je ovo sedmi međusobni ogled Zadra i Cibone u finalu Kupa te peta pobjeda Zadra.

KOŠARKAŠKI KLASIK /

Božić vukao Zadar do velikog preokreta: U finalu Kupa čeka ih Cibona

Sjajnu predstavu pružio je Luka Božić koji je ostvario triple double učinak. Prvi je to 'triple double' u povijesti finala Kupa Krešimira Ćosića. Imao je Božić 27 koševa uz 10 asistencija i 10 skokova, a kada ga je trener Danijel Jusup izvadio u zadnjim trenucima susreta doživio je 'standing ovation'.

Brojni navijači Zadra koji su na Gripama stvorili atmosferu kao da se igra u legendarnim zadarskim Jazinama su nakon susreta skandirali 'MVP' za igrača s brojem 29 na dresu, u znaku svog datuma rođenja 29. travnja 1996. godine u Bjelovaru.

Uz Božića vrlo dobar je bio i Arijan Lakić s 19 koševa u jednu asistenciju i šest skokova. Cibonu je predvodio Krešimir Radovčić sa 17 koševa, pet asistencija i šest skokova.

Zadar je na poluvremenu imao 11 koševa prednosti, a Cibona je imala priliku približiti se početkom četvrte četvrtine, no Vuković je promašio dvije trice zaredom kod rezultata 61:56, potom je centar Cibone napravio i peti prekršaj pa se Zadar odvojio na 67:56. Nakon pete osobne Bundoviću Cibona je ostala bez ijednog visokog igrača pa je susret praktički bio riješen. Gripama se orilo 'Večeras je naša fešta', a slavlje će se sasvim sigurno nastaviti i kada momčad Zadra stigne u svoj grad.