ZADAR NIJE POMOGAO CEDEVITI: / Raspali se na kraju

Košarkaši Zadra pretrpjeli su peti uzastopni poraz u regionalnoj ABA ligi izgubivši u dvorani Krešimira Ćosića susret 17. kola od vodeće Budućnosti sa 52-65 (12-16, 12-13, 16-17, 12-19).

28.12.2015.
23:24

Zadar je držao rezultatski priključak s Budućnosti sve do šest minuta prije kraja kada je rezultat bio 48-49, a pri tom rezultatu imao je i tri puta loptu, ali ju je dva puta izgubio dok je jednom Ante Delaš promašio tricu. Gosti iz Podgorice su uzvratili serijom 10-0 kojom su dvije minute prije kraja stigli do prednosti 59-48 i tako odlučili utakmicu. Zadrani su u tom razdoblju promašili sedam uzastopnih šutova iz igre.

Filip Kraljević je sa 12 koševa i 8 skokova bio prvo ime Zadra, dok je Tadija Dragičević sa 22 ubačaja predvodio Budućnost.

Nakon 17 kola Zadar ima sedam pobjeda i 10 poraza, dok je Budućnost na omjeru 15-2 i vodi ispred Cedevite koja je na 14-3.