[VIDEO] SJAJNI DONČIĆ ZADAO CLIPPERSIMA NAJTEŽI PORAZ U POVIJESTI: / Zubac učinkovit, ali utonuo u sivilo svoje momčadi

Za Clipperse je najbolji bio Paul George s 15 poena, dok je Ivica Zubac dobio 16 i pol minuta, što mu je bilo dovoljno da zabije 10 poena

28.12.2020.
8:31

Dallas Mavericksi predvođeni slovenskim majstorom Lukom Dončićem priuštili su Los Angeles Clippersima najteži poraz u povijesti franšize. Gosti iz Teksasa, koji nisu u L.A. stigli kao favoriti, slavili su rezultatom 124:73, nadmašivši tako dotad rekordan poraz Clippersa za jedan poen razlike.

Ne treba puno govoriti o odnosima snaga na terenu. Mavericksi su na pogon Luke Dončića (24p, 9s, 8a), Josha Richardsona (21p) i Tima Hardawaya Jr.-a (18p) već na poluvremenu vodili s 50 razlike, rezultatom 77:27 te su time srušili NBA rekord Golden State Warriorsa iz 1991. godine.

Za Clipperse je najbolji bio Paul George s 15 poena, dok je Ivica Zubac dobio 16 i pol minuta, što mu je bilo dovoljno da zabije 10 poena. Trebala su mu za to samo tri šuta iz igre. Kawhi Leonard nije nastupio za sastav iz Los Angelesa. Sažetak utakmice pogledajte OVDJE.

[VIDEO] SJAJNI DONČIĆ ZADAO CLIPPERSIMA NAJTEŽI PORAZ U POVIJESTI: /

Zubac učinkovit, ali utonuo u sivilo svoje momčadi

Slavlja Charlottea i New Yorka

Nije ovo bilo jedino iznenađenje večeri, još su veću senzaciju priredili Charlotte Hornetsi koji su slavili protiv jakih Brooklyn Netsa 106:104. Gordon Hayward bio je sjajan, ubacio je 28 poena uz sedam asistencija i šest skokova, a pomogao mu je puno i Terry Rozier koji je zabio 19. Durant je kod Netsa završio s 29 poena, dok je Irving zabio 25. Sažetak utakmice pogledajte OVDJE.

Slavili su čak i vječito potlačeni New York Knicksi koji su svladali jedne od favorita za NBA naslov Milwaukee Buckse 130:110. Julius Randle imao je 29 poena, Payton je skupio 27, a Alec Burks s klupe zabio je 18. Giannis Antetokounmpo imao je 27 poena te je uhvatio 13 skokova, no otišli su on i njegovi Bucksi u svlačionicu pognutih glava. Sažetak utakmice pogledajte OVDJE.

Svoju lijepu ovosezonsku priču nastavili su i Cleveland Cavaliersi koji su pobijedili Philadelphiju 118:94 te tako popravili svoj skor na 3-0 u sezoni. U redovima Cavsa najbolji je bio Drummond s 24 poena i 14 skokova, a Colin Sexton zabio je 22 poena. Sažetak te utakmice pogledajte OVDJE.

Dramatično je bio u Indianapolisu, gdje su domaćini za pola koša bili bolji od gostujućih Celticsa. Utakmica je završila rezultatom 108:107, a pobjednički koš zabio je Domantas Sabonis osam sekundi prije kraja. Sabonis je završio utakmicu s 19 poena, a najbolji je u redovima Pacersa bio Malcolm Brogdon s 25 poena, jednako kao i Jayson Tatum kod Celticsa. Indiana u tri utakmice ove sezone ima jednako toliko pobjeda. Pogledajte sažetke te utakmice OVDJE.

NBA rezultati

Indiana - Boston 108-107 Cleveland - Philadelphia 118-94 New York - Milwaukee 130-110 LA Lakers - Minnesota 127-91 Chicago - Golden State 128-129 Charlotte - Brooklyn 106-104 Washington - Orlando 113-120 Sacramento - Phoenix 100-116 New Orleans - San Antonio 98-95