[VIDEO] DONČIĆ MAESTRALNOM PARTIJOM SRUŠIO VICEPRVAKE: / Babo upao u krizu, ali ipak slavio u hrvatskom okršaju

U momčadi Clippersa Ivica Zubac bio je odličan u limitiranoj minutaži. Zabio je 12 poena za 14 i pol minuta na parketu, a dodao je tomu i dva skoka.

2.1.2021.
8:31

Prva NBA noć u novoj 2021. godini donijela nam je nove velike okršaje, a najjača sinoćnja utakmica zasigurno je bila ona Los Angeles Clippersa i Utah Jazza, u kojoj je momčad iz Salt Lake Cityja slavila 106:100.

Iako se po rezultatu čini da je ovo bila dosta izjednačena utakmica, na terenu nije bilo baš tako. Jazzeri su dominirali gotovo cijeli susret, penjali su se u jednom trenutku čak i do 20 razlike.

Bojan Bogdanović mučio se s pronalaženjem šuterskog ritma te je utakmicu završio sa šest poena, čemu je dodao tri skoka i asistenciju za 33 minute provedene na parketu. Babo je zabio tri od svojih 12 šuteva, a promašio je sve četiri trice koje je gađao. Hrvatski reprezentativac upao je u mini-krizu jer je i proteklu utakmicu završio sa samo tri poena.

U momčadi Clippersa Ivica Zubac bio je odličan u limitiranoj minutaži. Zabio je 12 poena za 14 i pol minuta na parketu, a dodao je tomu i dva skoka. Inače, junak susreta za Jazz je bio Mike Conley koji je završio utakmicu s 33 poena i sedam asistencija. Sažetak utakmice pogledajte OVDJE.

[VIDEO] DONČIĆ POLUDIO NA SUCE I NAMJERNO RAZBIO REKLAMU: /

Pogledajte kako je Slovenac doživio pomračenje uma

Dallas slavio na krilima Dončića

Luka Dončić pružio je još jednu maestralnu partiju u dresu Dallas Mavericksa. Slovenac je glavni i odgovorni za rušenje NBA viceprvaka Miami Heata rezultatom 93:83.

U ovoj utakmici s neobično malim brojem poena za NBA prilike Mavericksi su uglavnom dominirali, a Slovenac je bio briljantan. završio je utakmicu s 27 poena, uhvatio je čak 15 skokova te sedam puta asistirao. Sažetak te utakmice možete pogledati OVDJE.

Luka Šamanić i Dario Šarić nisu nastupili za svoje momčadi. Šarićevi Sunsi slavili su 106:103 protiv favoriziranih Nuggetsa, a u toj je utakmici dvojac Ayton-Booker zabio svatko po 22 poena. Spursi se nisu dobro proveli kod Lakersa, izgubili su 109:103, a najraspoloženiji je bio Anthony Davis koji je ubacio 34 poena. Saćetak te utakmice pogledajte OVDJE.

Od ostalih utakmica i postignuća valja izdvojiti Carmela Anthonyja koji je u velikoj pobjedi svog Portlanda protiv Golden Statea na vječnoj ljestvici strijelaca pretekao velikog Tima Duncana.

Blazersi su slavili lagano 122:98, a Melo je utakmicu završio s 18 poena. Sažetak utakmice možete pogledati OVDJE.