[VIDEO] ČUDESNI DONČIĆ ODIGRAO MOŽDA I NAJBOLJU UTAKMICU U NBA LIGI: / Srušio Jordanov rekord i majstorijom oduševio čitavu Ameriku

Nestvarna predstava Luke Dončića

9.8.2020.
7:41
Screenshot

Slovensko 21-godišnje čudo od košarkaša Luka Dončić noćas po hrvatskom vremenu pružio je, prema američkim novinarima, možda i najbolju partiju od kad je došao u NBA ligu.

'TEK MU JE 21. A VEĆ JE SUPERČOVJEK': /

Ono što Luka Dončić radi u NBA ligi je za rubriku vjerovali ili ne; I zato mu se poklonite

Dallas nakon produžetka pobijedio Milwaukee 136:132

Njegov Dallas je nakon produžetka pobijedio Milwaukee 136:132, a Dončić je za 42 minute ubacio 36 koševa, dodao 14 skokova i podijelio career high 19 asistencija. Već u prvom poluvremenu imao je double-double, a u čitavoj utakmici (s produžecima) izgubio je samo dvije lopte. Što se sve događalo u utakmici pogledajte - OVDJE.

Dončić je trenutno na prosjeku od skoro triple - double učinka 29.1 poen, 9.5 skokova i 8.9 asistencija po susretu...

Fantastična asistencija za Klebera

Fantastični Slovenac iz igre je šutirao 12/24 (trice 3/9), ali je briljirao u izgradnji igre Mavericksa i podijelio je barem tri asistencije koje će se godinama vrtjeti na NBA špicama. Najbolja je bila ona minutu prije kraja produžetka kad je iz pick-n-rolla kroz noge proigrao natrčalog Maxija Klebera za vodstvo 133:128. To je napravio dok je Giannis bio na njemu, dok ga je pokušao zatvoriti...

"On je bolji iza sata u sat. Najviše sam impresioniran njegovim liderstvom u ovoj utakmici", kazao je trener Dallas Mavericksa Rick Carlisle, prenosi njegove riječi Yahoo NBA.

Treći triple-double u zadnjih pet utakmica

Ovo je Dončiću bio treći triple-double u zadnjih pet utakmica. Prije četiri dana je protiv Kingsa imao 20 skokova, a noćas nevjerojatnih 19 asistencija. Što se tiče momčadi Bucksa, vodeće po omjeru pobjede i poraza u ligi, u njoj je briljirao Giannis Antetokounmpo s 34 poena, 13 skokova i 5 blokada. Također, ovom je partijom srušio još jedan rekord.

Dončić je sinoć postao najmlađi igrač u povijesti NBA lige koji je u jednoj utakmici imao najmanje 35 koševa, 15 asistencija i deset skokova. Time je srušio rekord velikog Michaela Jordana koji je to ostvario s 21 godinom i 332 dana. Slovencu je to uspjelo s 21 godinom i 162 dana.

Rezultati utakmica u NBA ligi

Portland Trail Blazers - LA Clippers 117:122 Ivica Zubac je odigrao 25 minuta za LA Clipperse, zabio je devet koševa i upisao 12 skokova te četiri asistencije) Denver Nuggets - Utah Jazz 134:132 (produžeci) Indiana Pacers - Los Angeles Lakers 116:111 Miami Heat - Phoenix Suns 112:119 (Dario Šarić je odigrao 22 minute za Phoenix, zabio je deset koševa i upisao osam skokova, jednu asistenciju i jednu ukradenu loptu) Dallas Mavericks - Milwaukee Bucks 136:132 (produžeci)