UZBUDLJIVA VEČER U NBA LIGI: / Pogledajte deset poteza koji su zapalili publiku

Hrvatski košarkaš Mario Hezonja ostao je bez koša u porazu svog Orlando Magica na gostovanju kod Washington Wizzardsa (91:103) u NBA ligi.

2.1.2016.
10:50
AFP, Patrick Smith

Hezonja je za 15 minuta provedenih na parketu imao šut 0-2, a ubilježio je dvije asistencije i jedan skok. Domaćini su utakmicu dobili u zadnjoj četvrtini serijom 15:3, a najzaslužniji je za pobjedu bio John Wall s 24 poena i 13 asistencija. Victor Oladipo (20) i Nikola Vučević (14) bili su najbolji kod Orlanda, koji je izgubio tek drugu utakmicu od zadnjih osam.

Miamiju derbi večeri

U derbiju večeri Miami Heat je sa 106:82 nadigrao Dallas Maverickse na krilima centra Hassana Whitesidea (25 poena, 19 skokova), dok je zvijezda Miamija Dwyane Wade (10 koševa, 7 asistencija) tek po deseti put u svojoj 13-godišnjoj karijeri utakmicu počeo s klupe zbog teškoća s gripom. Mavericksi su odigrali jednu od najslabijih utakmica sezone, njihov prvi strijelac Jose Juan Barea ostao je tek na šest poena, a Dirk Nowitzki na 11.

Toronto Raptorsi su na svom parketu sa 104:94 slavili protiv Charlotte Hornetsa, a igrač utakmice bio je branič domaćina DeMar DeRozan s 23 koša. Chicago Bullsi su bili uvjerljivi (108:81) protiv New York Knicksa, a Bullsi su imali raspoložene Jimmya Butlera (23), Paua Gasola (17) i Nikolu Mirotića (17). Carmelo Anthony (20) i Jose Calderon (18) bili su najbolji kod Knicksa koji su izgubili po peti puta u zadnjih šest utakmica.

LA Lakersi su s 93:84 pobijedili Philadephia 76erse u dvoboju najslabijih momčadi lige. Lou Williams (24) i Jordan Clarkson (19) bili su najbolji u tek sedmoj pobjedi slavnih Lakersa, dok je Nerlens Noel (15) predvodio goste, koji su ostali na svega tri pobjede.