IZJEDNAČIO SE S DRAŽENOM / Utakmica karijere sjajnog Hrvata: Bogdanović u pobjedi Netsa zabio 44 poena!

Sjajni hrvatski košarkaš ubacio je čak 44 poena, a dodao je i osam skokova te dvije asistencije

16.3.2016.
8:31
AP

Utakmicu karijeru odigrao je sinoć Bojan Bogdanović u pobjedi Brooklyn Netsa nad Philadephijom 131-114.

Sjajni hrvatski košarkaš ubacio je čak 44 poena, a dodao je i osam skokova te dvije asistencije. Bogdanović je na parketu proveo nešto više od 37 minuta, a iz igre je gađao 17-27 (za tri poena 4-9).

Podsjetimo, isti broj koševa, također u dresu Netsa, ubacio ne Dražen Petrović 1993. godine na utakmici protiv Houston Rocketsa.

Osim toga njegov današnji učinak drugi je najveći u povijesti Netsa nakon Derona Williamsa koji je zabio 57 koševa u ožujku 2012. i najveći  nekog igrača Netsa otkako su se preselili u Brooklyn prije sezone 2012./13.

Sean Kilpatrick je dodao 19 koševa, Brook Lopez 18 i 10 skokova, a ThaddeusYoung 14 koševa i 16 skokova. Isaiah Canaan je predvodio 76erse sa 20 pogodaka, dok su  Nerlens Noel, Ish Smith i Nik Stauskas svaki ubacili po 18 koševa.

Smith je utakmicu otvorio s tricom, ali su Netsi nakon toga zabili sljedećih sedam koševa i nisu više ispuštali vodstvo. Brooklyn je vodio sa 32-15 nakon prve četvrtine, a Bogdanovićevo polaganje 2:45 minute prije kraja druge četvrtine dalo je Netsima prednost od 63-40.

76ersi su došli na 71-51 na poluvremenu, ali su Netsi stvorili najveću prednost od čak 24 koša, 84-60, nakon Lopezovog šuta 7:45 minuta do kraja. Philadelphia je došla na 15 koševa zaostatka nakon slobodnog bacanja Hollisa Thompsona 1:16 minuta do kraja treće četvrtine i na početku zadnjeg dijela utakmice gubila je sa 100-83. Zadnju su četvrtinu 76ersi otvorili serijom od 16-8 i došli na 108-99 nakon Thompsonovog polaganja nešto više od osam minuta do kraja. Netsi su nakon toga pogodili četiri koša i više nisu vodili s razlikom manjom od 11 koševa.

Orlando Magic je sa 116-110 pobijedili Denver Nuggetse zašto je najzaslužniji JasonSmith koji je zabio 25 koševa i ugrabio 13 skokova. Od toga je 15 koševa i osam skokova upisao u zadnjoj četvrtini nakon što je Denver izbrisao zaostatak od čak 18 koševa na početku tog zadnjeg dijela utakmice.

Najučinkovitiji kod Orlanda je bio Evan Fournier sa 30 postignutih pogodaka, dok je Victor Oladipo ubacio 23. Mario Hezonja je u 14:12 minuta koliko je proveo na terenu zabio dva koša uz tri asistencije i dva skoka. Fournier je nosio Magic kroz prve tri četvrtine u kojima je zabio 27 od 30 koševa.

Kod Denvera je čak sedam igrača imalo dvoznamenkasti učinak, ali nisu našli načina za pobjedu nad Magicom, posebno u zadnjoj četvrtini. Gary Harris je bio najbolji sa 18 koševa, Will Barton je zabio 15, a Nikola Jokic i Emmanuel Mudiay svaki po 14.