NA POLA PUTA DO FINALA ZAPADA / Utah poveo 2:0 protiv Clippersa u velikoj borbi: Babo jedan od najefikasnijih

Jazzeri poveli u seriji s 2:0 protiv Clippersa

11.6.2021.
7:59

Košarkaši Utah Jazza jutros su po hrvatskom vremenu u Salt Lake Cityju pobijedili Los Angeles Clipperse rezultatom 111:117 i tako stigli do 2:0 u seriji i na pola puta su do finala Zapada.

Najbolji hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović opet je bio jedan od najefikasnijih strijelaca svoje momčadi. Za 39 minuta igre Babo je ubacio 16 poena uz 4 skoka, 1 asistenciju i 1 osvojenu loptu. Šutirao je iz igre 5-8, za tricu 3-5, slobodna bacanja 3-4.

KAKAV JE TO KRALJ /

'Znate što, ja bi da se dogodi neki lockdown u NBA-u pa da dođu ova dvojica ili još i Dario. Zubac? Samo jedna priča o njemu...'

Mitchell ponovno bio nezaustavljiv

Donovan Mitchell, nakon 45 poena u prvoj utakmici polufinala, ovog se puta zaustavio na 37 poena. Jordan Clarkson (šest trica) ušavši s klupe pratio ga je sa 24 poena, dok je Rudy Gobert ostvario double-double učinak od 13 poena i 19 skokova. Australski veteran Joe Ingles ubacio je 20 poena uz 4 skoka i 4 dodavanja.

Reggie Jackson ubacio 29, od toga 16 u trećoj dionici

Što se tiče poražene momčadi, u njoj su najviše pokazali Reggie Jackson sa 29 poena (od toga 16 u trećoj dionici), Paul George sa 27 i Kawhi Leonard sa 21 košem. Ivica Zubac ovu je utakmicu za Clipperse započeo u petorci i za 14 minuta postigao 7 poena, uz šut iz igre 3-3 i slobodna 1-1. Pogledajte samo ovo njegovo moćno zakucavanje.

Za razliku od prve utakmice u kojoj je sporije krenuo u susret te tek u drugom poluvremenu preuzeo kontrolu rezultata, domaći sastav je u drugoj utakmici vodio gotovo čitavim njezinim tijekom, početkom drugog poluvremena i 21 razlike (76:55).

Ipak, pet minuta prije kraja Clippersi su se približili na 107:103 samo da bi Royce O'Neale i Joe Ingles pogođenim tricama odveli Jazz na 113:103 tri minute prije isteka vremena.

Dvoboj broj 3 na rasporedu je u subotu u Los Angelesu. Mike Conley propustio je svoju drugu utakmicu nakon što je ozlijedio tetivu koljena u seriji protiv Memphisa, ali Jazz je sada pobijedio u šest uzastopnih utakmica...

Bucksi smanjili na 2:1 u seriji

Milwaukee Bucksi oporavili su se od teškog poraza u drugoj utakmici. U trećoj u Milwaukeeu su se vratili u seriju i spriječili metlu tijesnom pobjedom 86:83 u kojoj su postigli isti broj koševa kao u prethodnoj, ali su primili čak 42 manje.

Khris Middleton zabio je 35 koševa uz 15 skokova, a fantastični Grk Giannis Antetokounmpo postigao je 33 uz 14 skokova. Za Netse je Kevin Durant zabio 30 i uhvatio 11 lopti, a Kyrie Irving zaustavio se na 22 poena.

Četvrta utakmica u kojoj će Bucksi kod kuće pokušati izjednačiti na 2:2 igra se u nedjelju navečer po hrvatskom vremenu.