Tuga u Splitu: Ispali su iz lige

U nedjelju je odigrana posljednja utakmica sezone u regionalnoj ABA ligi. U ogledu 26. kola, u dalmatinskom derbiju, Zadar je kao domaćin slavio protiv Splita 85:68.

24.3.2013.
20:09

Takav rezultat je donio i konačan odgovor koja je momčad kao posljednja završila sezonu i ispala iz lige, a odgovor je Split (ispada iz lige), koji je skupio tek osam pobjeda u kompletnoj sezoni. Zadar, kao primjerice i Cibona, imaju tek pobjedu više. Zadar je vodio od početka do kraja, pa je tako nakon prve četvrtine bilo 18:12 za domaćina, a potom je razlika u posljednjoj četvrtini otišla i iznad deset poena, pa su Zadrani na kraju proslavili uvjerljivu pobjedu. Najbolji je kod Zadra bio Romeo Travis sa 20 poena, devet skokova i tri ukradene lopte, te Franko Kaštropil sa 13 poena i sedam skokova. Kod Splita su najbolji strijelci bili Ivan Mimica i Ivan Siriščević sa po 12 poena. Podsjetimo da su se na završni turnir ABA lige plasirali Igokea, Crvena zvezda, Radnički i Partizan. Final Four će se održati u Laktašima, a polufinalni parovi su Igokea - Partizan, odnosno, Crvena zvezda - Radnički.