TRENER SUNSA NANIZAO POHVALE NA BENDEROV RAČUN: / Hrvatski reprezentativac mogao bi se malo i zarumenjeti nakon ovih riječi

Pet utakmica odigrano je u najjačoj košarkaškoj ligi svijeta u noći na srijedu.

29.11.2017.
9:14

Lijepu minutažu dobio je Dragan Bender startavši u petorci Phoenix Sunsa koji su predvođeni Devinom Bookerom (33 poena, osam skokova) slavili na gostovanju kod Chicago Bullsa rezultatom 104-99. Hrvatski košarkaški reprezentativac napadački je pritom bio neprimjetan, promašio je oba pokušaja, oba za tri poena, ugrabio četiri lopte ispod obruča i upisao dvije asistencije u odigranih nepunih 23 minute.

Ipak, koliko vjeruje u mogućnosti igrača koji je tek napunio 20 godina kazuje trener momčadi Jay Triano:

"On je igrač koji je prevaga zbog svoje raznolikosti. Može biti dobar obrambeni igrač, odličan razigravač, sjajan šuter i strijelac. Tek je proslavio 20. rođendan a posjeduje ogromno košarkaško znanje. On vidi i shvaća igru. Ja u toj dobi nisam znao ništa o stvarima koje on već sada razumije."

LEBRONU SE OVO NIKAD NIJE DOGODILO: /

Serija Kralja trajala je 15 godina i 1298 utakmica, sada joj je došao kraj

Najbolji napadački učinak večeri imao je Kevin Love iz redova Cleveland Cavaliersa koji su protiv Miami Heata stigli do devete uzastopne pobjede. Otvorio se prostor za Lovea koji je iskoristio činjenicu da je u svlačionicu potjeran LeBron James (21 koš, dvanaest skokova, šest asistencija za 28 minuta) pa je u svega 26 minuta provedenih na parketu dominirao utakmicom sa 38 poena i devet uhvaćenih lopti. Žižić je ostao bez ubačaja za 1:31 igre u dresu Cavsa. Dion Waiters ubacio je najviše za Heat, 21 koš.