TEŽE OD OČEKIVANOG: / Hrvatski dizelaši kidali su živce Perasu i navijačima

Hrvatski košarkaši ubilježili su i treću pobjedu na Eurobasketu svladavši u 4.

9.9.2015.
19:40
PIXSELL, Igor Kralj

HRVATSKA - NIZOZEMSKA 78:72

Izabraniciu poput dizelaša, kako su ih prozvali hrvatski mediji, pa su Nizozemci u prvoj četvrtini vodili s 18-10, a sredinom druge s čak 12 razlike (34-22). Ozbiljnijom igrom hrvatski košarkaši su u samoj završnici prvog dijela s deset uzastopnih poena Bojana Bogdanovića, te košem Roka Leni Ukića u zadnjoj sekundi uspjeli nadoknaditi prednost Nizozemaca i povesti s 39-35 na poluvremenu.

BRAVO, HRVATSKA: /

To je igra koju želimo vidjeti!

Nakon 30 minuta Hrvatska vodi s ipak malo osjetljivijom prednošću (62-53), no sredinom zadnje četvrtine Nizozemci opet dolaze na samo dva poena zaostatka (64-62). Srećom, naši su tricama spriječili neizvjesniju završnicu, a Nizozemce je konačno "slomila" trica Darija Šarića za 77-89 minutu i pol prije kraja. Tada su navijači i Perasović konačno mogli odahnuti, a ovdje možete vidjeti kako je izgledala atmosfera u Areni.

Sutra protiv Gruzije

Kod Hrvatske su najefikasniji bili Kruno Simon (18), Darijo Šarić (15), te Bojan Bogdanović i Ante Tomić s po 15 poena, dok su Nizozemce predvodili Schaftenaar (19) i de Jong (12).

U četvrtak u 18 sati Hrvatska igra posljednju utakmicu u skupini protiv Gruzije, no bez obzira na ishod te utakmice u Francusku odlaze kao drugoplasirana momčad skupine. Grci su i prije zadnjeg kola osigurali prvo mjesto u našoj skupini, a šanse za prolaz imaju još i sve preostale ekipe iz zagrebačke skupine.