LOŠ ULAZAK U SEZONU / Split vodio većinu utakkmice, Igokea nakon preokreta do prve pobjede

Košarkaši Splita upisali su drugi poraz u drugom nastupu nove sezone regionalne ABA lige

6.10.2023.
20:50
Ivo Cagalj/PIXSELL

Košarkaši Splita upisali su drugi poraz u drugom nastupu nove sezone regionalne ABA lige, Igokea je kao gost pobijedila 95-90 (20-18, 21-31, 25-19, 29-22).

GOLIJADA U KOPRIVNICI /

Slaven Belupo slavio u sjajnoj utakmici s pet golova i crvenim kartonom

Izjednačena utakmica trajala je do sredine druge četvrtine kada su se Splićani po prvi puta uspjeli odlijepiti od suparnika. Drugu dionicu Split je dobio s 31-21 te je na odmor otišao uz prednost 49-41. Čuvao je Split vodstvo kroz uvodni dio drugog poluvremena, ali je sredinom treće četvrtine započeo preokret.

Igokea je posljednju četvrtinu dočekala u vodstvu koje je potom podebljala i relativno mirno privela dvoboj kraju. Igokea tako nakon dvije utakmice ima omjer 1-1, a Splićani 0-2.

S 19 poena Shamiel Stevenson je bio prvi strijelac Splita, a tome je dodao i četiri skoka. Po 12 poena su ubacili Derek Funderburk i Mate Kalajžić, s tim da je potonji imao i sedam asistencija te tri skoka.

Najbolji igrač pobjedničkog sastava bio je Stefan Moody s 19 koševa i sedam asistencija.

Preostala dva hrvatska predstavnika igraju u ponedjeljak utakmice drugog kola. Zadar gostuje kod Studentskog centra od 18 sati, dok dva sata kasnije Cibona na domaćem parket igra protiv FMP-a.