PREMIJER LIGA / Split zamrznuo Dinamo na -34: Novi hit prvoligaš držao se tek u prvoj četvrtini

Split ima omjer 4-2, a Dinamo 3-3

1.11.2022.
19:43
Slavko Midzor/PIXSELL

Košarkaši Splita lako su na domaćem parketu svladali Dinamo 96-62 (19-16, 30-15, 24-10, 23-21) u prvom susretu 6. kola prvenstva Hrvatske.

PROZVALI POLICIJU /

KK Dinamo: 'Potez interventne je doveo do sukoba. Za takvo što nije bilo nikakvog povoda, pa naše su igrače odgurivali'

Dinamovci se dobro držali tek tijekom prve četvrtine

Gosti iz Zagreba dobro su se držali tek tijekom prve četvrtine. Razlika u kvaliteti je isplivala na površinu u drugoj četvrtini te su Splićani na poluvrijeme otišli s velikom prednosti od 18 poena (49-31). Dodatna se razlika između ova dva suparnika dogodila u nastavku utakmice kada je Split otišao i na više od 30 poena razlike.

Najbolji igrač u domaćim redovima bio je Shannon Shorter koji je ubacio 22 poena uz devet skokova. Tyrell Nelson je dodao 17, a Lewis Sullivan 16. Kod Dinama izdvojimo Ivana Novačića koji je postigao 10 poena i imao pet skokova, dok je 11 koševa dodao Martin Klepo.

Split ima omjer 4-2, Dinamo 3-3

Na ljestvici Split ima omjer 4-2, a Dinamo 3-3. U samom vrhu su još Cibona i Zadar koji su skupili po četiri pobjede i jedan poraz, dok je jedina bez poraza Šibenka koja je odigrala četiri utakmice (4-0).

U srijedu će igrati Cibona - Zabok, Bosco - Alkar, Škrljevo - Gorica, Zadar - Cedevita Junior i Furnir - Šibenika.