ABA LIGA / Splićani 'ugašeni' od 22. minute u Podgorici: Uslijedilo je kaotičnih 11 minuta

Strijelce Splita predvodio je Shannon Shorter s 18 koševa

11.11.2023.
21:26
Milan Sabic/PIXSELL

Košarkaši Splita poraženi su u 7. kolu ABA lige na gostovanju u Podgorici, gdje je bolja od njih bila Budućnost sa 72-58 (18-16, 19-19, 22-10, 13-13).

NAJAVILI DVOBOJ /

Trener i igrač Zvezde imaju samo riječi hvale za Zadrane: Jedno ime su posebno istaknuli

Momčad Slavena Rimca bila je konkurentna u prvom poluvremenu, a onda se napadački ugasila od 22. minute, u kojoj su Splićani vodili 40-37. U sljedećih 11 minuta igrači Splita postigli su samo pet poena, a primili 27, što je prelomilo utakmicu na stranu domaće momčadi.

Strijelce Splita predvodio je Shannon Shorter s 18 koševa. Krešimir Ljubičić je ubacio 12, a Mate Kalajžić 10. Brandon Paul je s 14 koševa bio najbolji strijelac Budućnosti koja je s učinkom 6-1 privremeno ponovno došla na prvo mjesto, ispred Cedevite Olimpije (5-2), Partizana i Crvene zvezde (5-1).

Split je s 1-6 ostao na 11. mjestu.

U nedjelju (17 sati) će Zadar ugostiti Crvenu zvezdu, a Cibona će u ponedjeljak (18 sati) gostovati kod Krke u Novom Mestu.