TEŠKOM MUKOM / Splićani na slamku izvukli pobjedu: Dvije minute prije kraja izgubili vodstvo, ali onda se dogodio preokret

Splićani su već u prvoj četvrtini stvorili dvoznamenkastu prednost te ju držali sve do pred kraj treće četvrtine kada su s nekoliko neshvatljivih pogrešaka omogućili gostima smanjenje rezultata

1.12.2023.
20:17
Ivana Ivanovic/PIXSELL

Košarkaši Splita u susretu su 10. kola regionalne ABA lige kao domaćini na Gripama, svladali izravnog konkurenta za ostanak, Krku iz Novog Mesta, sa 78-74 (29-19, 19-17, 20-23, 10-15).

POVIJESNA POBJEDA /

Cibona nije uspjela povezati 10 pobjeda u prvenstvu: Narančasti ih uništili tricama i srušili dugogodišnju tradiciju

Derek Fundenburk je sa 16 koševa bio najefikasniji kod Splita, dok je Jan Špan sa 15 ubačaja predvodio Krku.

Splićani su već u prvoj četvrtini stvorili dvoznamenkastu prednost te ju držali sve do pred kraj treće četvrtine kada su s nekoliko neshvatljivih pogrešaka omogućili gostima smanjenje rezultata. Greške domaćih nastavile su se i u posljednjoj dionici pa je Krka dvije minute prije kraja stigla na 75-73 uz napad. No, onda je i Radovanović pogriješio u koracima da bi Sullivan ubačajem za 77-73 na ulasku u posljednju minutu ipak osigurao dobitnu završnicu za Split.

Split je ovom pobjedom stigao na omjer 3-7, dok je Krka na 2-8. Slabiji je samo Mornar iz Bara sa 1-8.

Hrvatsku žensku rukometnu reprezentaciju na SP-u gledajte na Voyo i RTL Kockici. Prvenstvo u Švedskoj, Danskoj i Norveškoj započeo je 29. studenog i trajat će do 17. prosinca. Budite uz Kraljice šoka.