SENZACIONALNI ŠARIĆ I ODLIČNI ZUBAC: / Hrvatski rookie postavio rekord karijere u Staples Centru

Hrvatski košarkaški reprezentativac Dario Šarić odigrao je novu sjajnu partiju za svoje Philadelphia 76erse i to u gostujućoj pobjedi protiv Los Angeles Lakersa u njihovom slavnom Staples Centru.

13.3.2017.
7:57
Screenshot

Susret u noći na ponedjeljak završio je 118-116 pobjedom 76ersa u kojoj je sastav iz Istočne konferencije do slavlja vodio briljantni Dario Šarić. Za 35 minuta igre hrvatski košarkaš, član prve petorke momčadi, ubacio je rekord karijere od 29 poena (šut 10-20, trica 3-7), čemu je dodao i sedam skokova i pet asistencija, uz dvije osvojene lopte i jednu blokadu. Statistiku mu kvari tek pet izgubljenih lopti, no ne i ukupan dojam koji je Šarić ostavio na parketu slavne dvorane u Los Angelesu.

"Za mene je ovo bila prva utakmica u Staplesu protiv legendarnih Lakersa. Ukazala se prilika za pobjedu i ona mi mnogo znači", prenosi philly.com Šarićevu izjavu nakon utakmice.

Treba reći i da je svoju minutažu u dresu domaćina odlično iskoristio i Ivica Zubac kojem je nepunih 15 minuta u igri bilo dovoljno za deset poena, šest skokova i četiri blokade.

NBA liga, rezultati:

Boston Celtics - Chicago Bulls 100-80 Brooklyn Nets - New York Knicks 120-112 Indiana Pacers - Miami Heat 102-98 Houston Rockets - Cleveland Cavaliers 117-112 Phoenix Suns - Portland Trail Blazers 101-110 LA Lakers - Philadelphia 76ers 116-118