Seča favorita na EP: Finci pobedili Turke, a Britanci Izraelce

Španija pregazila Španiju 68:40

4.9.2013.
23:14

Reprezentacija Španije na najbolji mogući način počela je odbranu evropske krune – deklasirana je Hrvatska rezultatom 68:40.

Već u prvoj četvrtini ’furija’ je rešila pitanje pobednika, pošto je imala 15 poena viška, a Hrvati ni u jednom momentu nisu prišli na manje od 11 poena zaostatka.

Košarkaši Crne Gore pobedili su Makedoniju sa 81:80 u prvom kolu B grupe Evropskog prvenstva.

Heroj meča bio je Tajris Rajs, koji je postigao ključna bacanja na deset sekundi do kraja.

U poslednjem napadu Makedonaca prvo je promašio Mekejleb, Čekovski je neuspešno pokušao iz odbojke, a utisak je da je Bjelica u tom trenutku povukao mrežicu. Sudije su ostale neme i Crna Gora je upisala važan trijumf.

Grci su u prvom kolu grupe D u Kopru pobedili Švedsku 79:51.

Košarkaši Ukrajine zabeležili su tesnu pobedu na startu Evrobasketa, u drugom meču prvog kola grupe A.

Ukrajinci su penalima tri sekunde pre kraja meča izborili pobedu nad Belgijom, rezultatom 58:57

Reprezentacija Gruzije iznenadila je Poljsku u prvom kolu Evropskog prvenstva, Gruzijci su ostvarili ubedljivu pobedu 84:67.

Košarkaši Letonije pobedili su Bosnu i Hercegovinu sa 86:75.

Seča favorita

Prvi termin prvog dana Evropskog prvenstva rezervisan je za iznenađenja, pa su tako košarkaši Finske pobedili Tursku sa 61:55.

U očajnoj utakmici manje loši su bili Finci, koji su imali 19 poena viška, ali su tu prednost umalo ispustili u finišu.

Na četiri minuta do kraja Salin je sa deset metara pogodio trojku za 55:47, a nedugo zatim Haf polaže loptu u koš za +10. Međutim, Koponen je upropastio nekoliko napada i Turci preko Arslana i Preldžića stižu na 57:55.

Imali su i napad za izjednačenje, ali je Turkoglu promašio i to je bio kraj.

Košarkaši Velike Britanije pobedili su Izrael 75:71 posle produžetka u prvom kolu A grupe Evropskog prvenstva.

Britanci su označeni kao ubedljivo najslabiji tim na turniru, ali su već u prvoj rundi načinili senzaciju.

Ključne poene u završnici postigao je bek kanadskog Skarboroa Kajl Džonson, a on je bio i najefikasniji na meču sa 22 poena.