ŠARIĆ SVIMA POKAZAO TKO JE 'GAZDA': / Briljantna partija Šišija u novoj pobjedi 76ersa

Odličnu je utakmicu odigrao hrvatski košarkaški reprezentativac Dario Šarić u 118-113 pobjedi Philadelphia 76ersa protiv Washington Wizardsa.

30.11.2017.
8:39
Screenshot

Nije Šarić bio najbolji igrač Philadelphije na parketu, nije bio niti među dva vodeća strijelca svojeg sastava, no bio je taj koji je obilježio posljednje trenutke utakmice i usmjerio 76erse prema slavlju.

Rookie Ben Simmons bio je maestralan s 31 poenom i rekordom karijere od 18 skokova, Joel Embiid standardno kvalitetan s 25 ubačenih koševa i 14 uhvaćenih lopti, dok je Šarić u pobjedu ugradio 24 poena i dodao im osam skokova. Odigrao je hrvatski reprezentativac zapaženu ulogu kao starter slavljeničkog tima, uzeo dvanaest šuteva iz igre, ubacio ih osam i dodao im sedam koševa s crte slobodnih bacanja iz isto toliko pokušaja.

Utakmica je u samoj završnici ušla u za 76erse nepotrebnu dramu. Imao je domaćin 22 poena viška tijekom ogleda, ali u zadnjih tri i pol minute ušlo se s njihovom prednošću 100-97. Simmons je tu odradio posao sa slobodnih bacanja, usput postavivši rekord u odlasku na crtu za novaka u NBA ligi. Ubacio je 15 od 29, ali i šest od posljednjih osam. Samo u zadnjoj četvrtini gađao je 24 slobodna bacanja. Novi je to rekord NBA lige za posljednju dionicu. Najveću pomoću u završnici imao je upravo u Šariću.

Bila je ovo Šarićeva treća ovosezonska utakmica u kojoj je išao preko 20 poena. Najviše je pokazao početkom mjeseca protiv Utah jazza (25 poena, deset skokova), prije četiri dana je Orlandu stavio 21 koš uz sedam skokova, a sad ponovio izvrsno izdanje.

Solidan, preciznije na svom napadačkom prosjeku bio je Bojan Bogdanović čiji su Indiana Pacersi poraženi kod Houston Rocketsa 97-118. Ubacio je Babo 15 poena za 31 odigranu minutu.

NBA liga, rezultati:

Detroit Pistons - Phoenix Suns 131-107 (Dragan Bender je odigrao 17 minuta za Phoenix, zabio je tri koša, upisao dva skoka, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu) Orlando Magic - Oklahoma City Thunder 121-108 (Mario Hezonja je odigrao 4 minute za Orlando, bez pogodaka, upisao je dva skoka i jednu asistenciju) Philadelphia 76ers - Washington Wizards 118-113 (Dario Šarić je igrao 32 minute za Philadelphiju, zabio je 24 koša i upisao osam skokova, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu) New York Knicks - Miami Heat 115-86 Toronto Raptors - Charlotte Hornets 126-113 Houston Rockets - Indiana Pacers 118-97 (Bojan Bogdanović je igrao 31 minutu za Indianu, zabio je 15 koševa i upisao jedan skok i jednu ukradenu loptu) New Orleans Pelicans - Minnesota Timberwolves 102-120 Dallas Mavericks - Brooklyn Nets 104-109 San Antonio Spurs - Memphis Grizzlies 104-95 Los Angeles Lakers - Golden State Warriors 123-127 (produžetak) (Ivica Zubac nije ulazio u igru)