ŠARIĆ MONSTRUOZNO BLOKIRAO DURANTA: / Double-double hrvatskog reprezentativca, no pamtit će se samo ovaj potez

19.11.2017.
10:19
Screenshot

Nestvarno je izgledao semafor s rezultatom utakmice nakon prve četvrtine koju su 76ersi riješili u svoju korist s nevjerojatnih 47-28, jednako impresivno za domaće navijače i na poluvremenu kada je bilo 74-52, ali i potpuno razočaravajuće pogleda li se samo treći period igre u kojem su branitelji naslova dominantnom igrom ostvarili rezultat 47-15.

Nakon vodstva 90-89, Warriorsi su ubrzo bili i na 99-89 s koliko se ušlo u posljednjih dvanaest minuta.

Četvorica Philadelphijinih igrača iz startne petorke ubacila su 20 ili više poena, a najviše komplimenata od suparnika pobrali Ben Simmons (23 poena, osam skokova, dvanaest asistencija) i Joel Embiid (21 koš, osam uhvaćenih lopti). Jedini iz početne postave koji nije ubacio 20 bio je Dario Šarić koji se mučio sa preciznošću (6-17), ali ostvario double-double učinak od 13 ubačenih koševa i deset uhvaćenih lopti.

Dodao im je četiri asistencije, dvije osvojene lopte i ovu blokadu na Kevinu Durantu, odnosno njegovom pokušaju zakucavanja iz kontranapada:

Utakmicu sa čak 40 poena razlike pred svojim su navijačima izgubili košarkaški Orlando Magica koje su sa 125-85 nadvisili igrač Utah Jazza. Odličan je pritom bio Rodney Hood koji je s klupe isporučio 31 koš uz sedam trica, a dominantan centar Derrick Favors s 25 poena i jedanaest skokova.

Mario Hezonja odigrao je nešto manje od 15 minuta za Magic uz učinak od po četiri koša i skoka, dvije izgubljene lopte, jednu osvojenu i jedan blokiran pokušaj suparnika. Iz igre je gađao slabih 2-8.

Boston je i dalje u nezadrživom nizu. Nakon dva startna poraza uslijedilo je petnaest pobjeda, a posljednja protiv Atlanta Hawksa rezultatom 110-99. Sjajni su bili Kyrie Irving (30 koševa) i Jaylen Brown (27 poena) kombinirano gađajući iz igre 20-25.