ŠARIĆ I BOGDANOVIĆ PO 17: / Sixersi dobili petu od šest utakmica, Netsi prosuli 18 razlike

Hrvatski košarkaši Dario Šarić i Bojan Bogdanović ubacili su po 17 poena, a Ivica Zubac 12 za svoje NBA momčadi u sinoć odigranim utakmicama.

26.1.2017.
7:32

Šarić je ubacio 17 poena za 21 minutu na parketu uz šut iz igre 7-14 u pobjedi Sixersa kod Milwaukeeja 114:109. Bila je to peta pobjeda u šest utakmica za Philadelphiju.

Jučer je hrvatski reprezentativac doznao kako će nastupiti na All-Star vikendu, u dvoboju nadolazećih zvijezda.

VELIKO PRIZNANJE: /

Dario Šarić pozvan u momčad nadolazećih zvijezda na All-Staru

U pobjedi Sixersa, 20 poena postigao je Henderson, Ersan Ilyasova je dodao 17, Nerlens Noel 16. U momčadi nije bilo najboljeg igrača Joela Embiida, koji ima problema s koljenom. Kod Bucska, GregMonroe je ubacio 28, JabariParker 20 koševa.

Netsi propustili +18

Bojan Bogdanović ubacio je 17 poena za 26 minuta igre (šut 5-11, trice 1-3) u porazu Netsa protiv Miamija 106:109 u Barclay Centru. Najbolji u momčadi Netsa bio je Brook Lopez s 33 poena.

U pobjedi Heata koji je stigao minus od 18 poena, Dion Waiters je ubacio 24 poena, od toga 14 u 4. četvrtini i ključnu tricu 6,8 sekundi do kraja. Slovenski razigravač Goran Dragić dodao je 17 poena uz devet skokova i asistencija.

Cavsi izgubili šestu od posljednjih osam utakmica

Igra NBA prvaka Cleveland Cavaliersa je "sra*e", nedavno je izjavio LeBron James, a to potvrđuje i poraz u njihovoj Quicken Loans Areni protiv Sacramenta u produžetku 116:112, ukupno šesti u posljednjih osam utakmica.

Odlučujuću tricu postigao je Arron Afflalo 17,3 sekunde prije kraja produžetka.

DeMarcus Cousins ubacio je 28 poena za goste, a centra Sacramenta samo je jedan asist dijelio od "triple-double" učinka, imao je 11 skokova i devet asistenciija.

Kod domaćina je vodeći trojac bio na 20+, ali to nije pomoglo Cavsima. James je bio na "triple-doubleu" s 24 poena, 13 skokova i 11 asistencija. Kevin Love ostvario je 21 poen i 16 skokova, Kyrie Irving dodao je 20 poena i šest asista.

Durant 33, Curry 28

Nakon poraza protiv Miamija, Golden State Warriorsi su slavili kod Charlotte Hornetsa 113:103 i tako po 132. put u regularnom dijelu sezone izbjegli dva poraza u nizu. Stephen Curry je prije utakmice posjetio svoju srednju školu Davidson kad je malo tko vidio da će krhki tinejdžer postati jedan od najboljih NBA igrača. U gradu u kojemu je igrao njegov otac Dell, a on odrastao, Stephen Curry je ubacio 28 poena (trice 6-12). Kevin Durant bio je najefikasniji s 33 koša, od toga je 16 zabio u 4. četvrtini. Kod domaćina je Kemba Walker ubacio 26, uz tri skoka i osam asistencija. Francuz Nicolas Batum dodao je 16 poena, šest skokova i osam asista.

Zubac 12 u porazu Lakersa

Ivica Zubac je odigrao 27 minuta za Lakerse u porazu protiv Portlanda 105:98 i ostvario "double-double" učinak od 12 poena i 10 skokova. U pobjedničkim Trailblazersima po 24 poena postigli su C.J. McCollum i Damian Lillard.

"Kad god me trener treba, bilo to pet ili 25 minuta, bit ću spreman i dati 100 posto", kazao je mladi hrvatski centar.

Navijači su na društvenim mrežama oduševljeni njegovom igrom. "Imamo centra budućnosti", slažu se Lakersovim fanovima.

Westbrook preskočio Birda

Naravno, u pobjedi Oklahoma Cityja u New Orleansu, Russell Westbrook je ostvario 23. "triple-double" u sezoni s 27 poena, 12 skokova i 10 asistencija. Bio je to njegov ukupno 60. "trostruko-dvostruki" učinak u karijeri, čime je na ljestvici svih vremena na petom mjestu preskočio legendarnog Larryja Birda.

Rezultati:

Cleveland - Sacramento 112:116 (prod.) Boston - Houston120:109 Brooklyon - Miami 106:109 Chicago - Atlanta 114:110 Milwaukee - Philadelphia 109:114 Memphis - Toronto 101:99 New Orleans - Oklahoma City 105:114 Charlotte - Golden State 103:113 Dallas - NY Knicks 103:95

Portland Tral Blazers - Los Angeles Lakers 105:98 (Ivica Zubac je odigrao 27 minuta za Lakerse, zabio je 12 koševa i imao 10 skokova)