ABA liga / Repeša i Budućnost otpuhali Zvezdu u trećoj četvrtini i odgodili proslavu naslova prvaka

Repešinu momčad predvodio je s 20 poena američki košarkaš Norris Cole

17.4.2019.
21:45
Italy Photo Press/PIXSELL

Nakon dva katastrofalna poraza od Crvene zvezde u prve dvije utakmice finala doigravanja ABA lige, Jasmin Repeša i njegova Budućnost pobjedom u trećoj utakmici 80:72 uhvatili su se za slamku spasa i stvorili kakvu-takvu nadu u čudesan preokret.

Zvezda je već u prvoj četvrtini stekla prednost od sedam poena i izgledalo je kao da će košarkaši crnogorske momčadi s terena opet izići s pognutim glavama. Na poluvrijeme su otišli s pet razlike deficita, a onda je iz svlačionice u drugom poluvremenu izašla neka druga momčad.

Igrači Crvene zvezde u trećoj su četvrtini nakratko zaboravili ubacivati loptu kroz obruč i to ih je koštalo goubitke prednosti. Štoviše, našli su se u zaostatku od osam koševa te su se prekasno probudili iz limba da bi u Podgorici proslavili naslov prvaka regije.

Repešinu momčad predvodio je s 20 poena američki košarkaš Norris Cole, a svoju je rolu s 14 ubačenih poena odradio i Coty Clarke. Kod Zvezde je efikasan bio Rivers s 19 zabijenih poena.

Drugu meč-loptu aktualni prvaci imat će u petak od 19 sati, kad je zakazana još jedna finalna utakmica u Podgorici.