EUROLIGA / Real skoro prosuo +23 protiv novaka Monaca: Derbi večeri odigran u Barceloni; Uzbudljivo je bilo u 3. kolu

Real skoro prosuo +23 protiv Monaca

13.10.2021.
23:56

Uzbudljiva je bila utakmica 3. kola Eurolige u srijedu navečer u kojoj su košarkaši Reala u Madridu svladali novaka Monaco 94-86.

ŠESTEROSTRUKI KOŠARKAŠKI PRVAK EUROPE NA PRODAJU 'ISPOD CIJENE': /

'Euroliga nas tretira užasno, suci nas kolju'

Nakon 10 minuta Madriđani imali +18

Od samog starta Madriđani su krenuli žestoko te su već nakon deset minuta imali 18 poena razlike (30-12), dok su krajem druge četvrtine otišli na rekordnu prednost od 23 poena (49-26).

No, malo po malo, Monaco, koji je dobio uvodne dvije utakmice u Euroligi, je smanjivao prednost te je u samoj završnici potpuno ugrozio pobjedu Reala. Tri minute prije kraja gosti su po prvi puta (ali i posljednji) poveli na susretu nakon čega je pet poena u nizu ubacio Yabusele, kao što je i Rudy Fernandez minutu prije kraja pogodio tricu za potvrdu madridskog slavlja.

Obje su momčadi na omjeru 2-1, a najbolji igrači Reala su bili Guerschon Yabusele (18 poena), Thomas Heurtel (13 poena, sedam asistencija i pet skokova) te Fabien Causeur (12 poena). Kod Monaca treba izdvojiti Mikea Jamesa koji je ubacio 24 poena (trice 6-10) uz devet asistencija.

Produžetak u Barceloni u derbiju

U ogledu klubova koji su slavili u uvodna dva kola, Barcelone i Olympiakosa, igrao se produžetak. Na kraju je slavila Barcelona 79-78 u borbi koja se prvenstveno vodila s linije slobodnih bacanja. Domaćin je za jedan gađao 24-26, a Grci 22-26. Šut za pobjedu gostiju sa zvukom sirene nije pogodio Sloukas.

Nikola Mirotić je s 22 poena i šest skokova bio prvo ime Barcelone, dok je kod gostiju spomenuti Sloukas ubacio 14 poena.

U tvrdoj utakmici Crvena zvezda je na domaćem parketu svladala Žalgiris 73-61 i time došla do druge pobjede. Litavska momčad je na omjeru 0-3.

Zvezda do pobjede tek u finišu

Sastav iz Beograda od suparnika se rezultatski odvojio tek u samoj završnici, a do pobjede ga je vodio Nikola Kalinić (15 poena, pet skokova i tri asistencije). Ognjen Dobrić je dodao 13, a Luka Mitrović 12 poena uz sedam skokova. Kod Žalgirisa je najbolji bio Josh Nebo s 14 poena i 10 skokova.