SJAJNO IGRAO / Real prekretom u zadnjoj četvrtini krenuo u obranu naslova, Hezonja zamalo imao savršenu šutersku večer

6.10.2023.
23:32

Košarkaši madridskog Reala otvorili su novu sezonu Eurolige gostujućom pobjedom u španjolskom derbiju, slavili su 79-77 kod Baskonije.

ŠTETA /

Split vodio većinu utakmice pa ipak izgubio: Prednost domaćeg terena nije bila dovoljna

ŠTETA /

Kroz cijelu utakmicu domaćin je vodio, no Madriđani su vrlo dobro odradili posljednjih deset minuta igre. Dobili su zadnju četvrtinu 17-10, preokrenuli i pobijedili. Najbolji igrač Reala bio je Yabusele koji je postigao 18 poena, a tome je dodao i osam skokova.

Hrvatski reprezentativac Mario Hezonja za Real je odigrao deset minuta te je postigao devet poena uz jedan skok i jednu ukradenu loptu. Za dva poena je gađao 1-2, za tri 2-2 te 1-1 s linije slobodnih bacanja.

U petak navečer su čak dvije od četiri utakmice odlučene u produžecima. Fenerbahce je kao domaćin pobijedio Olimpiju Milano 85-82, dok je u velikom grčkom derbiju Olympiakos nakon dodatnih pet minuta svladao Panathinaikos 88-78.