PRVACI NEMOĆNI BEZ CURRYJA: / Bogdanović briljirao u posljednjoj utakmici godine

U dvoboju dvije NBA momčadi koje u svojim redovima imaju hrvatske košarkaše Orlando Magic je na domaćem parketu svladao Brooklyn Netse sa 100:93.

31.12.2015.
8:34

Netsi su većim dijelom susreta bili u prednosti, ali ponovno su vrlo slabo odigrali završnicu. Posljednju minutu Magic je riješio u svoju korist s 8:0 i minimalni zaostatak od 92:93 pretvorio u prilično uvjerljivu pobjedu 100:93. Brooklyn je kod vodstva 93:92 imao napad, ali se Jarrett Jack poskliznuo, te potom i izgubio loptu u podbacivanju s Aaronom Gordonom. U sljedećem napadu domaćih Tobias Harris pogodio je za vodstvo 94:93, a zatim je Jack 25 sekundi prije kraja promašio šut za preokret da bi igrači Orlanda u završnici pogodili svih šest slobodnih bacanja, dok su Netsi zaredali s pogreškama.

Spursi i dalje bez domaćeg poraza

Bogdanović je na terenu proveo čak 38:22 minuta, a za 20 koševa je šutirao 8-11 dvice i 1-6 trice, te pogodio jedino slobodno bacanje, a ostvario je i šest skokova i tri asistencije. Hezonja je za Orlando igrao 8:00 minuta i za to vrijeme uputio jedan neprecizan šut za tricu i ostvario jednu asistenciju. S omjerom pobjeda i poraza 19-13 Orlando se i dalje drži u vrhu Istočne konferencije, dok je Brooklyn s omjerom 9-23 pretposljednji na Istoku, te treći odostraga u čitavoj ligi.

Bez lakše ozlijeđenog Stephena Curryja aktualni prvaci Golden State Warriorsi su upisali drugi poraz ove sezone. Dallas je na svome parketu bio bolji sa 114:91 uz 23 poena J.J. Baree (šut iz igre 9-12) i 18 Dirka Nowitzkog. Kod gostiju je najefikasniji bio čovjek s klupe Ian Clark s 21 košem. Unatoč porazu, s omjerom 29-2 Warriorsi i dalje imaju najbolji start u NBA povijesti kad se uzme u obzir 31 utakmica.

San Antonio je ostvario 19. uzastopnu domaću pobjedu ove sezone, a kad se uračuna i prošla, trenutno je na 28. pobjeda u nizu na svome parketu, čime je produljio klupski rekord. Spursi su svladali Phoenix sa 112:79, a prvo ime je bio LaMarcus Aldridge s 21 košem i 12 skokova.

NBA liga, rezultati:

San Antonio Spurs - Phoenix Suns 112-79 Portland Trail Blazers - Denver Nuggets 110-103 Sacramento Kings - Philadelphia 76ers 105-110 Charlotte Hornets - Los Angeles Clippers 177-122 Orlando Magic - Brooklyn Nets 100-93 Boston Celtics - Los Angeles Lakers 104-112 Toronto Raptors - Washington Wizards 94-91 Chicago Bulls - Indiana Pacers 102-100 Minnesota Timberwolves - Utah Jazz 94-80 Dallas Mavericks - Golden State Warriors 114-91